Забезпечити генераторами всю критичну інфраструктуру неможливо, - Укренерго
Події

Забезпечити генераторами всю критичну інфраструктуру неможливо, — «Укренерго»

Чим ближче осінь, чим частіші дискусії щодо можливого блекауту. «Укренерго» попереджає, що новий опалювальний сезон може бути складнішим за попередній, адже частину пошкодженої критичної інфраструктури не вдасться відновити. Торішня зима починалася, коли система не була пошкоджена.

За минулий опалювальний сезон українська енергетика пережила 33 масовані атаки та ряд точкових ударів. Станом на кінець минулого осінньо-зимового періоду українська енергосистема тимчасово втратила:

  • 44% атомної генерації; 
  • 78% потужностей ТЕС; 
  • 66% блочних ТЕЦ; 
  • 75% вітрової енергії; 
  • приблизно 20% сонячної енергії.

Що ж стосується відключень світла взимку 2023–24 років, фахівці прогнозують, що росіяни знову обстрілюватимуть об'єкти інфраструктури. Це може призвести до нових блекаутів. Понад те, перебої в електропостачанні можуть відбуватися через дефіцит потужностей. Просто економити електрику в пікові години навантаження (з 00 до 12:00 та з 17:00 до 23:00) може бути недостатньо. 

Наразі тривають роботи щодо підготовки до сезону, і ця тема стала головною на Конгресі місцевих та регіональних влад. Президент наголосив, що питання не лише у роботі «Укренерго», а й адміністрацій на місцях: наскільки вони зможуть підготуватися до сезону та знайти альтернативні системи забезпечення опалення для населення, лікарень, інфраструктури.  

На Харківщині коштом донорів лікарні та деокуповані громади отримали генератори, модульні котельні будуються там, де системи опалення зруйновані, зокрема в Ізюмі.

Питання в тому, чи встигнуть чиновники та енергетики підготувати систему, адже до початку опалювального сезону залишилося менше ніж 100 днів. 

Забезпеченість критичної інфраструктури регіонів автономними джерелами енергопостачання вже на досить високому рівні, вважають в «Укренерго». При цьому голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький зазначив, що об'єкти критичної інфраструктури, які мають генератори, — важливий елемент стабільності кожного регіону.

За словами Кудрицького, підключення таких об'єктів до генераторів вивільняє додаткову потужність, яку можна розподілити між іншими споживачами та пом'якшити ситуацію. Водночас він наголосив, що повністю забезпечити генераторами всю критичну інфраструктуру неможливо. Є такі об'єкти, яким потрібно 10–15–20 МВт потужності, і знайти такий генератор нереально. 

Кудрицький порадив населенню підготуватися до зими, докупити про всяк випадок генератори електроенергії, свічі та ліхтарики. А міністр енергетики Герман Галущенко запропонував бізнесу забезпечити себе автономним енергопостачанням у разі надзвичайних ситуацій в енергосистемі.


Офлайн-освіта в Харкові: у Терехова нова позиція

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова