Чи чекати блекаут восени-2023? Сценарії від енергетиків
Події

Чи чекати блекаут восени-2023? Сценарії від енергетиків

Наразі вітчизняні енергетики роблять усе, аби не відбувся блекаут, подібний до осені 2023 року. В «Укренерго» відновили 56 трансформаторних підстанцій, ще сім — у роботі. Про це під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
 
На Конгресі президент України Володимир Зеленський назвав захист енергетичної інфраструктури восени та взимку пріоритетом. Зеленський пояснив, що під захистом має на увазі фізичний захист, тобто практичний конкретний захист об'єктів енергетики від ударів ракет, іранських та інших дронів, а також від диверсій, кібератак, управління нашою енергетичною системою конкретними її частинами, що має забезпечити генерацію та розподіл енергії.
 
При цьому президент підкреслив: чимала відповідальність лежить на органах місцевого самоврядування, які повинні сприяти безпековим заходам. 
 
У Харкові обстрілами пошкоджені 120 об'єктів «Харківських тепломереж», зокрема ТЕЦ. Відновлення обійдеться у понад мільярд гривень. Наразі триває підготовка до опалювального сезону, готовність 65%, — звітують у мерії. 
 
Щодо ситуації в регіоні начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов та керівник «Укренерго» Володимир Кудрицький провели в Харкові робочу нараду з представниками енергогенеруючих підприємств. Зокрема обговорили забезпечення електроенергією критичної інфраструктури в умовах війни, захист об'єктів електрогенерації від нових можливих ударів ворога, забезпечення області альтернативними джерелами електроенергії та тепла в зимовий період.

«Ми готові до всіх можливих сценаріїв. Прогнозуємо, що ворог і надалі буде намагатися наносити ракетні та дронові удари по критичній інфраструктурі Харківщини. Тож захист та альтернативні джерела — для нас першочергові завдання», — сказав очільник Харківської ОВА.

За його словами, це дасть можливість в кожному регіоні не просто покрити мережу споживання електроенергії, а й досягти «золотого стандарту», коли споживачі не помітять жодних відключень у мережі повітряних ліній передачі електроенергії.

Кудрицький зауважив, що основними ризиками щодо енергосистеми залишаються загроза обстрілів та недостатня генерація електроенергії.

«Нам потрібні будуть усі енергоблоки, які є в системі. Навіть ті старі електростанції, які не використовувалися в минулі періоди, нам потрібні будуть в роботі цієї зими», — переконаний Кудрицький.

Він навів той факт, що від початку війни 250 ракет і дронів влучили та спричинили пошкодження багатьох підстанцій.

«На цьому зупинятися не збираємось. Адже ми розуміємо, що будуть атаки. Відповідно ще 20 одиниць трансформаторного обладнання має бути встановлено до кінця року як запас міцності», — додав Кудрицький.

 
Пріоритетом є відновлення електростанцій та високовольтної мережі. В роботі має бути вся доступна потужність, аби всі підстанції були готові до пікових навантажень взимку.
 
Важливим чинником є забезпечення технічної можливості достатнього обсягу імпорту електрики з ЄС. Її дає об'єднання з європейською енергосистемою. Спеціалісти наразі працюють над збільшенням об'єму імпорту.
 
Антидроновий та антиракетний захист об'єктів буде посилено. Звісно, на 100% захиститися від російських ударів неможливо, але кілька сюрпризів ворогу енергетики готують.
 
«Наш основний інструмент — єдність та співпраця, ми працюємо над підготовкою до зими 24/7. Як керівник однієї з основних інфраструктурних компаній в країні, я маю бути реалістом: є дуже різні сценарії проходження опалювального сезону. Але минулий опалювальний сезон ми пройшли саме завдяки зусиллям ЗСУ, енергетиків, керівництва держави та споживачів. Досвід опрацьовано, ми готові до найгірших сценаріїв», — підсумував Кудрицький.

Ситуація на фронті: тривають важкі бої

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова