Хроніка війни: торік росіяни пошкодили ХАІ та консульство Албанії - Накипіло
Події

Хроніка війни: торік росіяни пошкодили ХАІ та консульство Албанії

28 березня 2022 року бої за Харків тривали. За добу російські окупаційні війська 46 разів обстрілювали райони Харкова та області, лише із РСЗВ типу «Град» вони провели 280 залпів. Загарбники обстріляли райони Салтівки, Нових Будинків, селище Жуковського, П'ятихатки, Олексіївку, «Горизонт», Велику Данилівку, Люботин, Кулиничі, Чугуїв та Дергачі, авіаударами атакували село Оскіл в Ізюмському районі. 

KhAY

Від російських снарядів постраждала будівля манежу Національного аерокосмічного університету імені Жуковського «ХАІ».

Вчергове від обстрілу серйозних пошкоджень зазнала ядерна установка «Джерело нейтронів» на території ННЦ ХФТІ. Детально оцінити масштаби пошкоджень та їхній вплив на ядерну та радіаційну безпеку на той час було неможливо через інтенсивні бойові дії в районі розташування цієї ядерної установки. 

Державна інспекція ядерного регулювання України тоді наголошувала, що установка не розрахована на експлуатацію в умовах бойових дій, а її пошкодження може призвести до радіаційних наслідків. Проте росіяни навмисне били саме по небезпечному об'єкту, незважаючи на наслідки. 

Цього дня через обстріли також було пошкоджено приміщення Почесного консульства Республіки Албанія у Харкові.

Збройні сили України продовжували відбивати атаки та витісняти ворога з Роганського, Чугуївського та Дергачівського напрямків. Найзапекліші бої велися в Ізюмі. Українські воїни захопили велику кількість російської техніки у Харківській області, зокрема засоби радіоелектронної боротьби.


Цей день торік на Харківщині: перші звільнені від окупантів села

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова