Зимова втома та втрата внутрішньої енергії - Накипіло
Події

Зимова втома та втрата внутрішньої енергії

  • Наталія Завгородня
  • Midjourney
  • 16 Грудня 2023

Наприкінці календарного року часто буває відчуття, ніби бракує енергії. Немає сил на звичні побутові справи, закриття дедлайнів і підбиття підсумків року. Війна та нескінченний терор, безумовно, уносять свої корективи. Хронічна втома й брак енергії — часті супутники зимових місяців. Будемо розбиратися в їхніх основних причинах і з тим, як допомогти собі взимку.
Про хронічну втому можемо говорити, коли спостерігаються постійне відчуття нестачі життєвих сил, відсутність або різке зниження звичайного рівня продуктивності та, як наслідок, і якості життя загалом.


Серед основних причин такого розвитку подій виділяють три повноцінні групи.

Перша — це проблеми тіла: фізичні захворювання, брак вітамінів і корисних речовин, знесилення після інфекційних процесів, що вирують восени й на початку зими.

Друга — проблеми, пов’язані зі станом нашої психіки. Звичайно ж, найважливіші тут хронічний стрес, почуття невизначеності, тривоги та психологічні травми.

Третє — перебування в так званому токсичному оточенні. Або навпаки — повністю нехтуємо будь-якими соціальними зв’язками та проводимо час тільки в онлайні: на роботі й під час спілкування.

Отже, щоб повернути собі звичний рівень енергії та допомогти своєму організму пережити й прожити цю зиму, насамперед потрібно звернути увагу на ці три компоненти: тіло, душу й оточення. Якщо ви давно проходили медичне обстеження, рутинні чекапи, або перевірки хронічних хвороб, то саме пора зробити це. Буде корисно визначити, зокрема, рівень вітамінів і важливих мікроелементів у вашому організмі, дефіцит яких може суттєво вплинути на загальне самопочуття.


Коли ви впевнилися, що ваше тіло здорове, попіклуйтеся про нього: правильне харчування, регулярний спорт, за можливості повноцінний сон — усе це прості механізми, що, утім, матимуть реальну ефективність. Звичайно ж, в умовах сучасної реальності українців про подолання хронічного стресу мова навіть не йде. Наше завдання — навчитися співіснувати з тією реальністю, що оточує нас. Обов’язково знайдіть методи, які допомагають вам розслабитися та збалансувати свій стан: тут вибір суто за вами. Комусь стає в пригоді медитація, комусь — психотерапія, а хтось використовує практики самозаспокоєння. Якщо відчуваєте, що впоратися самотужки стає дедалі важче, обов’язково зверніться до професіоналів.


Передноворічна пора — це також прекрасний час для того, щоби провести ревізію свого оточення. Які стосунки у вас з партнером/-кою? Хто ваші друзі? Чи маєте з ними справді спільні інтереси? На чому ґрунтуються ваші взаємини з родичами? Усе це — запитання, що потребують чесних відповідей. Якщо ви відчуваєте, що після контакту з певними людьми ваші енергія та дієздатність ніби витікають крізь пальці, можливо, варто проаналізувати доцільність таких контактів і взаємин.


Зима — традиційного складний період для нашого організму, нашого психічного апарату та глобально якості нашого життя. Але трошки уваги, часу й натхнення — і ви зможете допомогти собі провести її ресурсно й активно.

Хронічна втома й брак енергії взимку

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова