Затверджено бюджет Харківської області - Накипіло
Події

Бюджет Харківської області затверджено. Куди підуть кошти у 2024 році

  • Альона Нагаєвщук
  • Ігор Лептуга
  • 23 Грудня 2023

Депутати облради затвердили бюджет Харківської області на 2024 рік. Загальна сума доходів та видатків у регіоні наступного року — 4,9 мільярдів гривень.

Куди підуть кошти?

За інформацією пресслужби ХОВА, передусім на підтримку наших захисників та захисниць. Програма соціального захисту військових та членів родин бійців розрахована до 2028 року.

Зокрема, в програмі передбачено:

  • погашення 3% та 6% кредитних ставок при купівлі житла; покриття 50% плати за житлово-комунальні послуги, щомісячна грошова допомога 8000 гривень дітям загиблих військових тощо;
  • санаторно-курортне лікування;
  • підтримка воїнів та їхніх тренерів у міжнародних змаганнях.

Також депутати ухвалили Програму розвитку соціальних послуг та психологічної допомоги в Харківській області на 2023–2027 роки. На її реалізацію виділять 48,9 мільйонів гривень.

Частину грошей спрямують на фінансування медицини, освіти, соцзахисту жителів Харківщини, а також на відновлення цивільної інфраструктури, що постраждала внаслідок атак російської армії.

Із 1 січня підвищується розмір мінімальної заробітної плати — до 7100 гривень, а з квітня сума становитиме 8000 гривень.

Загалом до місцевих бюджетів області наступного року буде спрямовано 200 мільйонів гривень у вигляді дотацій та субвенцій з держбюджету.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова