Запрацював е-сервіс захисту інвесторів житла - Накипіло
Події

Запрацював е-сервіс захисту інвесторів житла

Це електронний реєстр, який захищає права людей, що купляють квартири на етапі будівництва й таким чином інвестують у житло. Під час відновлення України такий інструмент може стати в нагоді великій кількості українців. 

Для кого це нововведення? 

Для всіх громадян, хто інвестує (покупає) житло (квартири) на етапі будівництва.

Це можуть бути внутрішні переселенці, які не мають змоги або не хочуть повертатися у свій регіон і планують придбати житло в іншому місті. Також це можуть бути власники зруйнованого житла, які отримують компенсацію або мають власні гроші на житло та захочуть купити квартиру не у відремонтованому, а в новому будинку. 

Чому це важливо?

Купівля житла на етапі будівництва — вигідне інвестування, адже квартира на цьому етапі коштує дешевше, ніж «під ключ». 

Наразі громадяни вимушені переважно укладати з забудовниками попередній договір купівлі-продажу нерухомості або угоду про наміри, згідно з якими покупець нерухомості погоджується придбати майно, а продавець — продати житло саме цій особі.

Проте на основі таких угод не виникає право власності на житло. Вони слугують своєрідною підготовкою до укладання основної угоди з купівлі-продажу нерухомості, що укладається після здачі об'єкта в експлуатацію.

Якщо виникає форс-мажор або забудовник є не доброчинним, інвестор може втратити всі гроші, а прав на недобудову не матиме. Численні суди, зокрема щодо будівельних пірамід, тому свідчення. 

Що змінюється? 

В Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ) розпочато роботу сервісу, який дозволить подавати документи для державної реєстрації речових прав на майбутні об'єкти нерухомості (квартири, гаражні бокси, інші житлові приміщення).

Йдеться про об'єкти, які знаходиться на етапі будівництва або ж будуть збудовані в майбутньому.

Реєстрацію відповідних речових прав здійснюють замовники будівництва (забудовники).

«Завдяки цьому рішенню громадяни зможуть ще до здачі об'єкта в експлуатацію зареєструвати свої речові права на житло шляхом безпосередньої купівлі нерухомості у замовника та перереєстрації речових прав», — йдеться у повідомленні Мінвідновлення. 

 
Іншою перевагою механізму є те, що після реєстрації покупцем речових прав на майбутню квартиру забудовник не може без погодження з власником змінювати технічні характеристики квартири.

Наявність у замовника речових прав на нерухомість буде чітким доказом, що саме забудовник є власником об'єкта та першим продавцем нерухомості. Це дозволить уникнути проблеми подвійних продажів квартир, коли недобросовісні забудовники, не маючи речових прав, продавали одну і ту саму квартиру кільком особам, упевнені в уряді.


Зруйноване житло: етапи відновлення

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова