«Я намагаюся не просто десь приїздити і стрічки перерізати святкові», – Євген Нищук - Накипіло
События

«Я намагаюся не просто десь приїздити і стрічки перерізати святкові», – Євген Нищук

Міністр культури України Євген Нищук відреагував на відкритого листа з проханням втрутитися в ситуацію з харківським «одороблом» і приїхав до Харкова. Ініціював зустріч письменник і громадський активіст Сергій Жадан. Медіапроект «Накипело» записав головні цитати міністра культури.

DSC_7292

Про важливість таких зустрічей

«Це не той момент, де будуть ділити: це моє, це твоє, а це не належить до моєї компетенції. Питання культурного надбання і культури — це є той об’єднуючий момент, який може робити великий позитив і обличчя кожній області і місту».

«Я намагаюся не просто десь приїздити і стрічки перерізати святкові. В більшій мірі я сьогодні приїхав, щоб побачити більше проблем, і ця ситуація є наболіла по багатьом об’єктам. Я відкритий до всього і сподіваюсь на конструктивну працю і в подальшому — інших приємних зустрічей, в яких нас будуть збирати якісь приємні події».

Про Держпром

«Коли ми увійшли до цієї будівлі, Тамара Вікторівна (заступниця міністра культури – ред.) мені каже: Ось, зверніть увагу, це будівля Держпрому, чи як правильно називається. Ми зараз працюємо над тим, щоб ця будівля була внесена у список ЮНЕСКО, як одна з тих, що залишилася в такому цільному комплексному вигляді».

DSC_7247-Панорама

Про історичні пам’ятники, які руйнуються

«Не секрет, що є певні об’єкти, які зайшли вже в такий стан або стан речей, який або просто відкидати, або нарешті починати їх якимось чином зрушувати з місця і працювати. І тут не може бути так, що це тільки питання державне, або це питання виключно області, або питання виключно міста».

«Є багато питань, які хотілося б об’єднати у вирішенні, які стосуються і нашого цирку, всієї України, старого цирку, який тут є. Питання, яке тривалий час зводилося насправді до того, щоб він, за деякими довідками, збанкрутів так, як багато речей. Я усвідомлюю, що ми повинні це рятувати. Так просто приїхати і сказати, що я бачу, що тут вже все валиться, завтра я виділю такі-то, такі-то гроші. Я, на превеликий жаль, не можу собі такого дозволити».

Про те, що вразило у Харкові

«Я надзвичайно приємно вражений музичною школою-інтернатом. Видатна особистість, пан Валерій Алтухов (директор харківської музичної школи-інтерната — ред.). Оце діяльність людини! І нема на то ні віку, нічого. Є людина, яка вболіває за свою справу, віддає все своє життя, усю свою здібність, і творчу, і господарську, і менеджерську, будь-яку — як тримати в порядку школу, як виховувати наших прекрасних дітей, які виростають потім в прекрасних музикантів. Це дивовижно, і ми можемо цим пишатися».

DSC_7322

DSC_7286

DSC_7232

DSC_7319

DSC_7371

DSC_7221

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова

X