Замість крісла «мера» довічне ув’язнення: справу кримінального авторитета з Вовчанська передали до суду - Накипіло
Події

Замість крісла «мера» довічне ув’язнення: справу кримінального авторитета з Вовчанська передали до суду

У прикордонному місті Вовчанськ, що було окуповане у першій день повномасштабного вторгнення, за місце гауляйтера навчалася боротьба. Окрім чинного мера Анатоля  Степанця, який пішов на співпрацю з окупантами та вже отримав підозру, «очолити»  місто мріяв місцевий кримінальний авторитет відомий як “Чиж”. 

Як повідомляють в Харківській обласній прокуратурі, з перших днів окупації він співпрацював з представниками ПВК «Вагнер» та отримував завдання. Зокрема, збирати «данину» з фермерських господарств за можливість продовження ними господарської діяльності під час окупації. Вказаний «грошовий збір» був узгоджений із розрахунку 50 доларів США з кожного гектара земельної ділянки у користуванні підприємства.  Отримував від фермерів зрадник чималі суми: 46 000 доларів, 20 000 доларів та 60 000 доларів США, які передавав окупантам.

Згодом “Чиж” поїхав до росії на зустріч з представником управління фсб рф в бєлгородській області, де йому запропонували очолити окуповану Вовчанську громаду, на що він погодився.

Після чого, у березні минулого року організував незаконний збір підписів за відставку чинного Вовчанського міського голови та планував сам очолити місто. 

Для реалізації «голосування» було підготовлено аркуші про те, що підписант погоджується призначити чоловіка на посаду «исполняющего обязаности главы администрации в Волчанске в связи с его правильной жизненной позицией, направленной на благо города и жизни людей». Підписантів «задобрювали» пакетом російської гумдопомоги. 

Чоловік організував масовий захід та здійснив показове підняття прапора рф на флагшток біля Будинку культури Вовчанської міської ради під супровід гімну росії. 

Також обвинувачений встиг надати вказівки вчителям, де на загальній нараді наказав вилучити проукраїнські теми з процесу навчання, а учасників АТО, учасників патріотичного руху «Азов», загиблих учасників Революції гідності представляти в якості злочинців.

Не гидував й мародерством — разом з командиром взводу ПВК «Вагнер» проник на територію складських приміщень м’ясокомбінату.  

Наразі обвинувачений перебуває під вартою. Харківською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт щодо нього за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану. Загрожує «Чижу» довічне ув’язнення. 

Chyzh

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова