П'ять книжок про жінок - Накипіло
Події

П'ять книжок про жінок


Сьогодні поговоримо про книжки, присвячені складній і дискусійній темі: мова про жінок і жіночність. До вашої уваги — різні за змістом та формою роботи. Часом категоричні, часом перебільшено емоційні, часом трохи незрозумілі. Словом, різні — як і жінки.

Керолайн Кріадо Перес, «Невидимі жінки: чому ми живемо у світі, зручному тільки для чоловіків» 

Офіцерка Ордена Британської імперії та відома борчиня за права людей, Керолайн Кріадо Перес у книзі з промовистою назвою говорить про гендерну нерівність у контексті щоденного життя. Здоров'я, технології, доступ до транспорту, продукти харчування — створення та впровадження цього базувалося на аксіомі: людина за замовчуванням — чоловічої статі. Жіночими особливостями не нехтували, їх просто не брали до уваги. 

Невидимі жінки. Чому ми живемо в світі зручному тільки для чоловіків 99458  – низькі ціни, кредит, оплата частинами в інтернет-магазині ROZETKA |  Купити в Україні: Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Львові

На основі доказових досліджень, фактів і статистики авторка викриває непомітність багатьох потреб жінок. На перший погляд книга може видатися агресивною та формальною, що провокує ворожнечу між чоловіками та жінками. Це зовсім не так. Навпаки: краще розуміння реальності допомагає діалогу, реальним змінам у свідомості та в зовнішньому світі. 

Фото: Rozetka

Елеонор Морган, «Гормони»

Книга британської журналістки та психологині Елеонор Морган зацікавила мене вже назвою. «Гормони» — занадто просто, щоби присвятити цьому так багато сторінок. Виявилося, майже навпаки. Історичний контекст, новітні знахідки медицини та хімії, суспільні зміни та їхній вплив на буденність жінок — все це неабияк цікаво. 

І неабияк близько для українського суспільства. Кожній із жінок будь-якого статку, професії та соціального кола відомо, як це: чути, що твої емоції недоречні та неправильні, що чутливість і надмірна сенситивність — патологічні вияви слабкої статі. І якщо британське суспільство готове говорити про природу жінки, українське все ще підбирає слова неупередженого й толерантного ставлення до природних виявів жіночності. 

Гормони (Морган Елеонор)

Щиро рекомендую книгу жінкам і ризикну порадити чоловікам: усім, хто має дружин, дочок, сестер, матерів, колежанок і подружок. Усім, хто хоче ставитися до фізіологічних відмінностей світу жінок і чоловіків із повагою.

Фото: Видавництво Ольги Фреймут

Клариса Пінкола Естес, «Жінки, що біжать з вовками. Архетип Дикої жінки у міфах та легендах» 

Це книга — медитація, книга — занурення, книга — подорож. Міфи, казки, історії набувають нового звучання на сторінках дослідження. Його авторка — американська юнгівська психоаналітикиня. Пошук Дикої первісної жінки як основи жіночності у внутрішньому світі кожної жінки — шлях довжиною в усе свідоме життя. Книга залишає надзвичайні чуттєві враження, веде до емоційних відкриттів і глибоких роздумів. У будь-якому віці, стані та щодо будь-якої проблеми вона точно стане у пригоді. 

Книга «Жінки, що біжать з вовками. Архетип Дикої жінки у міфах та легендах»  – Клариса Пінкола Естес, купити за ціною 420 на YAKABOO: 978-617-7544-16-5

Фото: yakaboo

Уте Ергардт, «Чемні дівчатка потрапляють у Рай, погані — куди забажають»

Існує безліч стереотипів щодо того, якою повинна бути жінка: як має приймати рішення, як виглядати, про що мріяти та до чого прагнути. Німецька психотерапевтка Уте Ергардт розмірковує, як стереотипізація обмежує жінок у їхньому прагненні віднайти справжні потреби та проявити власні особливості. Авторка пропонує жінкам моделі поведінки, звільнені від стереотипів. На чисельних прикладах вона показує, як навчитися дослухатися до власних бажань і не боятися відчувати себе. 

Купить Чемні дівчатка потрапляють у Рай, погані - куди забажають, Уте  Ергардт, Клуб Сімейного Дозвілля, цена 170 грн — Prom.ua (ID#1048659221)

Фото: Prom.ua

Робін Норвуд, «Жінки, які кохають до нестями»

Американська сімейна терапевтка, спеціалістка із залежностей у цій роботі говорить про стосунки у найрізноманітніших варіантах: від зрілої любові до згубної залежності. Чому так важко завершити складні відносини, які не задовольняють? Як розрізнити егоїзм і здорову любов до себе? Як зрозуміти, що мова йде не про любов, а про звичку та прив'язаність? Багато питань — і так само багато гарних відповідей. 

Відгуки про книгу Жінки, які кохають до нестями| Books Second Life

Вже традиційно рекомендую ці книги усім, кому цікавий світ жінок.

Фото: Vivat


П'ять книг про чоловіків

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова