Генпрокурорка відкрила кримінальне провадження проти Порошенка - Накипіло
Події

Генпрокурорка відкрила кримінальне провадження проти Порошенка

  • Анна М'ясникова
  • Офіс Генпрокурора / Facebook
  • 8 Квітня 2020

Заяви подали працівники Верховного Суду. 

Генпрокурорка Ірина Венедиктова внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань через можливі неправомірні дії п'ятого Президента України Петра Порошенка та інших осіб під час призначення суддів Верховного Суду у 2017 та 2019 роках. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.

П'ять кримінальних проваджень відкриті після звернення працівників Верховного Суду. Вони стверджують, що підстави для указів Порошенка № 357/2017 та № 195/2019 не відповідають нормам Конституції України та Закону «Про судоустрій і статус суддів». Також заявники вказали, що їх незаконно позбавили права працювати та отримувати зарплату «через так звану ліквідацію Верховного Суду».

Провадження розслідуються за статтями «Зловживання владою або службовим становищем», «Втручання в діяльність судових органів», «Невиконання судового рішення» та «Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади» КК України. Максимальне покарання — десять років тюрми з конфіскацією майна.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо