У Лозовій комунальники полагодили водогін, але проблеми з водою ще є (оновлено) - Накипіло
Події

У Лозовій комунальники полагодили водогін, але проблеми з водою ще є (оновлено)

  • Анна М’ясникова
  • Лозівська міськрада
  • 3 Березня 2021

Жителі міста кілька днів отримували воду за графіком через прориви на одному з двох магістральних водогонів з Краснопавлівки в Лозову.

«Зараз виконуються гідравлічне випробування на міцність, промивка та санітарна обробка водоводу з подальшим хімічним та бактеріологічним аналізом води», — повідомив директор комплексу «Харьковводопостачання» КП «Харківводоканал» Владлен Волков.

Поки воду подають за графіком. Водопостачання в повному обсязі обіцяють відновити о 8:00 четвертого березня.

UPD 13:55. Незважаючи на усунення прориву, в місто не надходить необхідна кількість води, повідомив «Суспільному» перший заступник Лозівського голови Олександр Жидков. Коли проблема з водопостачанням вирішиться, чиновник не може сказати. Сьогодні в місті збереться комісія з надзвичайних ситуацій.

«Школи переводитиемо (на дистанційний режим — ред.): Домаха, Панютине і Лозова. Район чіпати не будемо. У дитсадках буде зведено групи: два дні, потім вихідні. І щодо медицини порадимося, як контролювати ситуацію », — пояснив Жидков.

Днем в місті наповнять резервуари, щоб вранці четвертого березня знову подати воду мешканцям. Увечері третього березня організують підвезення води на автоцистернах. Графік опублікований на сайті міськради.

У чому причина аварії?

Проблеми з подачею води в місті почалися 22 лютого. Бригади «Харківводоканалу», на балансі якого знаходиться водопровід «Красногорівка— Лозова», оглянули 32 кілометри трубопроводу. Причину аварії виявили 28 лютого в районі залізниці, в кілометрі від міста. Лозову переключили з однієї гілки водогону на іншу.

За інформацією Лозівської міськради, водогін використовується 40 років. Одна нитка трубопроводу зношена на 97%, друга — більш ніж на 70%. В середньому за добу відбувається вісім-десять проривів.

За попередніми розрахунками, заміна трубопроводу обійдеться в 754 мільйони гривень. Проєкт реконструкції водогону вже готовий, але поки не пройшов експертизу, повідомив радник голови Харківської обладміністрації Сергій Магдісюк.

Зараз найбільша проблема — знайти гроші на ремонт, заявив перший заступник Лозівського голови Олександр Жидков.

«Документація вже на виході, але ми не розуміємо, коли, яким чином, звідки почнемо отримувати гроші. 216 кілометрів водопроводу теж вкрай зношені. Те, що нам вдалося за інвестиційні кошти водоканалу, — за п'ять років замінили 17 кілометрів. Це дороговартісна складова, тягнути все ми не можемо. Є у нас ще проблеми з водовідведенням, з каналізаційними мережами, особливо водонапірний колектор, який зношений місцями на 100% », — прокоментував Жидков.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова