Українець з Естонії з душею харківця: художник Нікіта Тітов святкує День народження - Накипіло
Події

Українець з Естонії з душею харківця: художник Нікіта Тітов святкує День народження

Ви точно знаєте цього чоловіка. Якщо не особисто — десь колись обов’язково зустрічали його графічні роботи.


Нікіта Тітов малює плакати в авторському стилі, який не переплутаєш з будь-яким іншим: насиченість кольорів, влучність та ємність задумів оцінили тисячі людей всієї країни. 

Наприклад, його робота «Передова» стала прототипом першої військово-медичної поштової марки в Україні. Події відбувалися у розпал пандемії коронавірусу. Художник зобразив українського військового та медика, у кожного з яких — свій фронт і своя боротьба з ворогом. Марка вийшла тиражем у 140 тисяч примірників. Так Україна разом з Іраном, В'єтнамом, Швейцарією та Китаєм увійшла до числа країн, де були вперше випущені марки на тему протистояння коронавірусу.

Художник переїхав до України ще в шкільному віці. Перші роки життя він провів у містечку Ї́хві, що за 160 км від Таллінна. Попри «поради» забути про творчість, він все ж вступив до профільного університету та продовжив займатися улюбленою справою. Згодом працював у Харківському Літмузеї, де у садку до початку повномасштабного вторгнення можна було побачити його виставку портретів, намальованих однією лінією, присвячених українським митцям. Кого там тільки не було: від Лесі Українки до Артема Полежаки.

Тітову вдається втілити в одному плакаті емоції та думки, які часом неможливо викласти й на кількох сторінках тексту. Він присвячує роботи містам, подіям, людям, особистим переживанням. Роботи викладає у фейсбуці.

Плакат «Країна народжується» став його першим твором на політичну тематику. Зараз він підтримує бойовий дух не лише військових, а й волонтерів та цивільних.

Другого липня Тітову виповнилося 49 років. У фейсбуці він написав, що його можна привітати, задонативши благодійному фонду. 

«Просто спасибі кожному з вас, усім, хто захищає країну, допомагає, робить все можливе та неможливе. У день народження можна загадувати бажання, тож всім нам Вистояти, Витримати та Перемогти! Обіймаю вас усіх і вірю всім серцем», — додав Тітов. 

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю медіагрупи «Накипіло» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо