Лікарі продовжують перевіряти на коронавірус чотирьох українців - Накипіло
Події

Лікарі продовжують перевіряти на коронавірус чотирьох українців

  • Анна М'ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 10 Березня 2020
  • 1749

Усього перевірили на зараження 40 людей.

Станом на 10 березня в лабораторії Центру громадського здоров'я України перевіряють на коронавірусну інфекцію COVID-19 аналізи чотирьох осіб. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

«Про їхні результати буде відомо або сьогодні у кінці дня або завтра у першій половині, — сказав Ляшко. — Я не можу сказати, з яких територій (надходять зразки аналізів — ред.), бо підозри виникають майже по всій Україні. Вже немає такої локалізації, яка була раніше, коли ми започаткували температурний скринінг на кордоні. Зараз з’являються в Одесі, Дніпрі та Кропивницькому».

Усього в Україні перевірили на коронавірус 40 людей. Лабораторно підтвердився один випадок — збудник знайшли у чоловіка в Чернівцях. Зараз у місті скасовані масові заходи (в тому числі культурні та спортивні), а також тимчасово закриті школи та садочки.

Ляшко зазначив, що найближчим часом МОЗ направить тест-системи для перевірки на коронавірус в обласні вірусологічні лабораторії. Крім того, Україна отримає додатково 50 систем, кожна з яких розрахована на перевірку ста аналізів.

Як медустанови готуються до можливого спалаху захворювання

За словами Ляшка, у кожному регіоні визначено як мінімум дві бази для госпіталізації дітей та дорослих, які будуть першими приймати хворих на коронавірусу інфекцію. Надалі в разі масового надходження пацієнтів перепрофілюватимуть інші медзаклади (в кожній області свій алгоритм).

Ситуація у світі

У світі зафіксовано 114 219 випадків захворювання COVID-19, з них 64 147 осіб (56,2%) одужали. Найбільше інфікованих в Китаї та Південній Кореї. Найвища смертність зареєстрована в китайській провінції Хубей, з якої почалося поширення коронавірусу, та в Італії.

МОЗ рекомендує тимчасово утриматися від поїздок до країн або окремих територій держав, де наявні випадки зараження COVID-19. Зокрема, до Іспанії, північні регіони Італії, Франції, В'єтнаму, Республіки Корея, Японії, Ірану.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X