Кабмін схвалив призначення Айни Тимчук новою головою ХОДА - Накипіло
Події

Кабмін схвалив призначення Айни Тимчук новою головою ХОДА

Тепер рішення має прийняти президент.

Кабінет Міністрів затвердив звільнення Олексія Кучера з посади голови Харківської облдержадміністрації. На його місце уряд призначив Айну Тимчук — нинішню главу апарату Дніпропетровської ОДА.

На засіданні Кабміну кандидатка позначила пріоритети в роботі:

  • боротьбу з поширенням коронавірусу в регіоні;
  • закінчення процесу укрупнення районів (створення нових районних адміністрацій, передача повноважень об'єднаним територіальним громадам та налагодження сервісних послуг на місцях);
  • прийняття збалансованого обласного бюджету та співпраця з новою обласною радою.

Олексій Кучер керував ХОДА трохи більше року. На місцевих виборах-2020 він балотувався на посаду міського голови, але програв.

Хто така Айна Тимчук?

Свою кар'єру на державній службі Айна Тимчук почала в 1997 році, майже відразу після завершення Дніпровського державного університету за фахом «Управління трудовими ресурсами».

За ці 23 роки Айна Тимчук обіймала різні посади в органах державної влади та місцевого самоврядування. Вона працювала у виконкомі Дніпровської міської ради, заступницею Харківського міського голови. Остання посада Айни Тимчук до призначення в ХОДА — керівниця апарату Дніпропетровської облдержадміністрації.

За свою кар'єру Айна Тимчук тільки один рік працювала в приватному секторі. З 1995 по 1996 роки вона була помічницею директора дніпровської фірми «Одяг».

Офіційні доходи

У своїй декларації за 2019-й Айна Тимчук вказала, що вона тримає 70 000 доларів та 730 тисяч гривень готівкою (в деклараціях за минулі роки вона декларувала 7,3 мільйона). У неї у власності — двоє швейцарських годинників: Ulysse Nardin Dual Time Lady 243-22 (середня вартість — 8 500 доларів) та Chopard Happy Sport, вартість яких починається з 6 000 доларів, а найдорожчі моделі можуть коштувати понад 50 000 доларів.

Проживає Тимчук у квартирі площею 70,6 квадратних метрів у Дніпрі.

Неофіційний дохід

У 2017 році Айна Тимчук стала фігуранткою журналістського розслідування BIHUS.info. Журналісти встановили факти перепису майна Айною та вже колишнім її чоловіком Андрієм Тимчуком, чиновником Харківської ОДА, на їхніх родичів. Так, у 2016 році Айна Тимчук подарувала старшій доччці дві земельні ділянки та будинок на 173 квадратних метри в Дніпропетровській області. А квартиру в Києві — молодшій.

У 2018 році вона подарувала Андрію Тимчуку нерухомість в окупованому Криму, за адресою якої знаходиться готель «Історія».

Старша дочка Айни Тимчук володіє автомобілями Infiniti FX50 2009 року та Mercedes-Benz GLE 350D 2016 року випуску. А у власності молодшої — Porsche Cayenne 2013 року. Згідно з декларацією Айни, у неї самої автомобілів немає.

Харківський етап кар'єри

Харків — не нове місце для Айни Тимчук. Олександр Вілкул, коли став головою Дніпропетровської обладміністрації, не взяв її у свою команду, і в 2010 році Тимчук стала заступницею мера Харкова Геннадія Кернеса.

У Харкові чиновниця очолила виконавчий комітет міської ради, змінивши на цій посаді Олександра Новака. Під час представлення Тимчук Кернес вказував, що вона має достатній досвід, амбіції, і, відповідно, здатна привнести пожвавлення та новий поштовх у підготовці рішень та організації роботи виконавчого комітету.

У команді у Кернеса вона працювала до 2015 року, після чого повернулася до Дніпра, де знову стала заступницею голови облдержадміністрації в команді Валентина Резніченко.

«ЗЕкоманда»

Айна Тимчук залишилася на посаді після призначення нового голови Дніпропетровської ОДА Олександра Бондаренко. Той відзначав, що Тимчук вміє забезпечувати необхідний результат на виборах, тому вона — цінний працівник у його команді

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X