Удар по селу Гроза: поліція ідентифікувала всіх 59 загиблих - Накипіло
Події

Удар по селу Гроза: поліція ідентифікувала всіх 59 загиблих

  • Анна М’ясникова
  • Андрій Марієнко
  • 12 Жовтня

Правоохоронці встановили ще чотирьох загиблих унаслідок ракетного удару по селу Гроза на Харківщині. Загалом росіяни відібрали життя у 59 місцевих мешканців. Наразі криміналісти поліції ідентифікували всіх, повідомляє міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

«Пенсіонери, медики, фермери, вчителі, підприємці. Всі — цивільні. Загинули цілими родинами у декілька поколінь», — зазначив міністр. 

Протягом шести днів криміналісти цілодобово відбирали зразки у родичів та шукали співпадіння фрагментів тіл. 19 людей ідентифікували за допомогою мобільних ДНК-лабораторій. Особи ще двох встановили за допомогою речей, вилучених із помешкань загиблих: у них не було близьких родичів, з якими можна було би порівняти ДНК-профілі.

Удень 5 жовтня рашисти вдарили ракетою «Іскандер-М» у місцеве кафе, де проходив поминальний обід військового ЗСУ. Це наймасованіша ракетна атака за кількістю загиблих на території Харківської області від початку війни. Шестеро дітей залишилися повними сиротами. 

11 жовтня стало відомо, що слідчі встановили ймовірних навідників російського «Іскандера» на кафе. Мова про 30-річного Володимира Мамона та 23-річного Дмитра Мамона. Як стверджує СБУ, під час окупації Грози брати-правоохоронці перейшли на бік ворога. Після звільнення села вони втекли до росії та продовжили збирати інформацію для ворога.

Правоохоронці опублікували фрагменти листувань підозрюваних.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова