У Львові триває виставка, яка присвячена збірці текстів Леся Курбаса (фото) - Накипіло
Події

У Львові триває виставка, яка присвячена збірці текстів Леся Курбаса (фото)

У Львові 14 грудня Харківська резиденція «Слово» відкрила виставку «Курбас. Майстерні» в Артцентрі «Дзиґа».

Через бурхливі та трагічні події в цьому році лишилося поза увагою 100-річчя від створення Мистецького об’єднання «Березіль» (МОБ). Але про нього потрібно говорити, адже саме «Березіль» змінив уявлення про український театр та довів його конкурентоздатність та оригінальність, встановлював зв’язок зі світовим мистецтвом.

Робота МОБу не обмежувалася театральними виставами. Структура об’єднання включала різноманітні майстерні, лабораторії, станції для саморозвитку, навчання, досліджень та експериментів.

vystavka Foto Oleksij Iurchenko scaled

Повномасштабне російське військове вторгнення в Україну та постійні обстріли Харкова унеможливили проведення 2022 року під знаком березільських лабораторій/майстерень, який планувала провести Харківська резиденція «Слово». Але команда резиденції продовжила роботу в цьому напрямку, і так народилась ідея виставки «Курбас. Майстерні» у Львові.

«Все почалося з ідеї перевидання книги «Філософія театру» — збірки текстів Леся Курбаса. Я одразу зрозумів, до кого йти з цією пропозицією…», — розповів актор Микола Набока.

vystavka foto Lilia Diadenchuk scaled

«Філософія театру» є перевиданням книги, що побачила світ у 2001 році у видавництві «Основи» за редакції Миколи Лабінського. Але було би дещо одномірним лише видати книгу, присвячену театрові», — зауважив видавець Олександр Савчук.

«Якось за кавою з дизайнеркою нашого перевидання – Діною Чмуж – виникла ідея зробити виставку, склавши її з самих лише текстів Леся Курбаса, які містяться в книзі», — пояснив Микола.

vidviduvachi Foto Oleksij Iurchenko scaled

Завдяки медіапідтримці Львівської міської ради було відкрито виставку Харківською резиденцією «Слово» разом із культурними менеджерами Веронікою Скляровою та Олександром Фоменком.

vidviduvachka foto Lilia Diadenchuk scaled

«Вірю, що ці тексти здатні не лише змінити наш погляд на Курбаса, а й надихнути творити сьогоднішній новий український театр, зокрема й театральну освіту», — запевнив Микола Набока.

Filosofiia teatru Foto Oleksij Iurchenko scaled

Виставка у Львові триватиме з 14 грудня до 4 січня у галереї «Дзиґа» за адресою: вулиця Вірменська, 35.

prohrama scaled

Слідкуйте за анонсами на сторінках Харківської резиденції «Слово» у Facebook та Instagram.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова