У Харкові шпигуни намагалися викрасти плани українських АЕС - Накипіло
Події

У Харкові шпигуни намагалися викрасти плани українських АЕС

Ця проєктна документація зберігається у державній установі: в Харківському інституті «Енергопроєкт». Саме тут ще у радянський період розроблялися генеральні проєкти Запорізької та Південноукраїнської АЕС, а за незалежності проєктувалася їхня модернізація та технічне переоснащення.

Оперативники СБУ завчасно отримали інформацію про спроби окремих громадян України та підконтрольних їм комерційних структур встановити контроль над цією державною проєктною  установою. З'ясувалося, що дійсною метою посягань було отримання у розпорядження проєктної документації АЕС.

Це створювало реальну загрозу заподіяти шкоду державній, економічній та екологічній безпеці України. Адже наразі Запорізька АЕС захоплена окупантами, які здійснюють акти ядерного тероризму. Без документації вони не можуть доєднати її до системи рф.  

За даними слідства, до початку російської агресії у 2014 році майже третина акцій Харківського проєктного інституту перебувала у власності російської комерційної структури, яка своєю чергою пов'язана зі спецслужбами країни-агресора. Після кількох перепродажів через офшорні компанії, власниками цього пакету стали фізичні та юридичні особи України.

У результаті слідчих дій СБУ блокувала передачу документів спецслужбам рф. Архівна документація вилучена, на неї судом накладено арешт.

Виконавців та замовників цієї оборудки встановлено, слідчі розпочали кримінальне провадження за статтею «шпигунство». 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова