У Харкові вручили першу контркультурну театральну премію «Пропаганда» - Накипіло
Події

У Харкові вручили першу контркультурну театральну премію «Пропаганда»

Команда театрально-урбаністичного фестивалю Parade-fest ініціювала створення першої в Україні альтернативної театральної премії — «Пропаганда».

Її вручають діячам, діячкам та організаціям, які формують сучасне обличчя культурного Харкова, однак не потрапляють у номінації державних нагород або ж не працюють на офіційні структури.

Ідея такої відзнаки з‘явилась в організаторів після вручення Харківською міською радою грамот театральним працівникам на честь Дня театру.

«Митці й групи, про яких ми говоримо, не отримують подібних грамот, однак саме вони займають передову культурної дипломатії, презентуючи Україну за кордоном, активно співпрацюючи з партнерами з Європи», — розповідає організаторка Вероніка Склярова.

Альтернативними у премії Parade-fest насамперед є правила, що зазвичай супроводжують урочисті церемонії нагородження міських рад, адміністрацій тощо — тут свідомо відмовились від традиційних фігур ведучих, фізичних статуеток та грамот, офіційних промов, дрес-коду і спеціальних запрошень. Формат «Пропаганди» — це насамперед формат демократичної вечірки з DJ-сетами, на яку кожен може потрапити безкоштовно.

2021 06 23 v 12.59.15

Перша вечірка премії у дворі PLAN B поєднала live виступи та гру з онлайн-присутністю — сценарій та ідея належать групі митців «Неіснуючий театр». Через Telegram команда надсилала персональні інструкції і пропозицію нагородити «агента «Пропаганди»» тому чи іншому контакту в приватні повідомлення, тож саме гості могли керувати гнучким, відкритим сценарієм вечірки.

Цифрову премію у вигляді дози вакцини 2021 отримали Сергій Бичко, Ніна Хижна, Оксана Черкашина, Яна Зеленська, театр «НЄФТЬ», театр «Арабески» та театр «P.S».

«Я вважаю, що ця ініціатива є надзвичайно важливою сьогодні, зокрема, для зміцнення театрального ком‘юніті. Мені особисто дуже не вистачає діалогу між представниками різних театрів. Ми маємо нарешті помітити одне одного», — розповідає перформерка і режисерка (вистава APOLLO) Ніна Хижна.

Сергій Бичко, колишній очільник театру ім. Пушкіна також прокоментував нагороду:

«"Здоровий театр", «вакцина» — це тренди часу... Створення умов для руху в театрі — це залучення нових ідей».

«Так склалося, що більшість премій зосереджено в Києві, у столиці, і це насправді централізує саме поняття успіху. В якийсь момент людям починає здаватись, що якщо ти не переїхав у Київ, ти ніхто. За цією централізацією завжди «хвостиком» йде хибна думка про те, що існує маргінес, провінція. Тому дуже важливо, що саме ось ця так звана «провінція» бере ініціативу в свої руки та створює: премію, медіа, фестиваль тощо. І рівень комунікації тут набагато вищий, ніж у тих же столичних нагород», — ділиться акторка Оксана Черкашина, яка на момент вручення «Пропаганди» готувалась до прем‘єри вистави у польському Teatr Powszechny.

«У вирі попси й намагання колег потрапити в смаки глядача, Parade виносить на видимі позиції та називає важливими зовсім непопсові та непопулярні ініціативи», — вважає організаторка Освітнього мистецького фестивалю Kurbas.Technologies Яна Зеленська.

На вечірці зіграли харківські музиканти K4K та DJ THE AND, а локацію надали партнери премії Фестиваль соціальних інновацій та нової музики PLAN B.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова