Терехов: про відновлення ХОДА, збитки від вторгнення, скорочення комунальників - Накипіло
Події

Терехов: про відновлення ХОДА, збитки від вторгнення, скорочення комунальників

Міський голова Харкова Ігор Терехов дав велике інтерв'ю виданню «страна». Публікуємо найцікавіші цитати.

 Про відновлення будівлі ХОДА:

«Є одна ідея, яку я обговорював із Норманом Фостером. Щоб залишити фасадну частину у тому вигляді, в якому вона знаходиться сьогодні. А все інше оформити у сучасному стилі.

Фостер свого часу реконструював будинок Рейхстагу в Берліні, і зовні йому вдалося зберегти будинок в історичному вигляді, навіть усі написи солдатів залишив на стінах.

Сьогодні це визначна пам'ятка. А всередині – це сучасна будівля, яка не має нічого спільного з часом Гітлера. Хочемо щось подібне зробити з будівлею обладміністрації»

Про стан міського транспорту:

«Більше половини трамваїв у нас немає, знищено 35 км тролейбусних контактних мереж, зруйновано тягові та трансформаторні підстанції. Наразі працюю над закупівлею електробусів».

Про концепцію Зеленського щодо співпраці з інвесторами у відновлення міста

«Президент сказав: «У вас є прямий діалог з іноземними фондами. Беріть інвесторів, фонди, будуйте, а я даю держгарантії».

Без жодного перебільшення – це найконструктивніша модель. Тому що я розраховую на свої сили і розумію, що мені дадуть державні гарантії — їх проситиме будь-який інвестор. Простіше кажучи, ми прибираємо зайвих посередників».

Про звільнення комунальників, що виїхали з країни

«Ні, їх ніхто не звільняє. Хто може – працює на віддаленні, і таких чимало. З рештою, на жаль, ми змушені були припинити контракт. Не розірвати, а саме призупинити. Щойно вони зможуть повернутися до роботи – контракт поновлять».

Про стан «Металлісту»

«Хочу нагадати, що стадіон – це спільна власність міста та держави. Але стадіон ми підтримуємо у нормальному стані — є комунальне підприємство, яке ми фінансуємо, і воно слідкує за стадіоном.

Тренувальну базу «Металіста» нещодавно розбомбили, і її потрібно буде відновлювати. Футбольною командою «Металіст» зараз займається Євген Красніков. Я чув, що вони навіть планують участь клубу у прем'єр-лізі».

Про втрати бюджету міста від заборони продажу алкоголю

«Планували загальний акциз близько 15 млн гривень на місяць. Відповідно, за два місяці у нас мінус 30 мільйонів».

Про те, чи будуть росіяни пробувати прорватись в Харків

«Спроби прориву до Харкова будуть однозначно. Росіяни ніколи не залишали наше місто у спокої. Мистецтво українських військових зараз полягає у стриманні противника, і ми їм у цьому допомагаємо, чим можемо. Харків – це форпост, який сьогодні стримує дуже багато ворожих сил».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо