Ситуація на фронті: тривають російські «м'ясні» штурми на Куп'янському напрямку - Накипіло
Події

Ситуація на фронті: тривають російські «м'ясні» штурми на Куп'янському напрямку

Ситуація на фронті відрізняється в залежності від напрямку. На Сході ворог намагається наступати, сковуючи українські сили постійними обстрілами та так званими «м'ясними» штурмами, і не рахує власні втрати. На Півдні ЗСУ впевнено наступають.  

Загарбники продовжують наступати на декількох напрямках: це Куп'янський, Лиманський, Авдіівський, Мар'їнський, повідомляє заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

На Харківщині тривають жорсткі зіткнення, противник штурмує та здійснює обстріли. Наші війська відбивають атаки, тримають кордон і не дають ворогу просуватися. Зокрема силами оборони відбито атаки противника в районах Першотравневе, Синьківка, Петропавлівка Харківської області.

На Лиманському напрямку противник вів марні наступальні дії з метою витіснення наших військ у районах Серебрянського лісництва та біля Кремінної та Білогорівки Луганської області.

Стримувати ворога на цих напрямках вдається й завдяки допомозі з США. Кореспонденти американської газети The Washington Post проаналізували роботу артилерії ЗСУ на місці. Касетні боєприпаси, які США надіслали Силам оборони, виявилися корисними для українських військових як інструмент зупинки наступу росіян на Лиманському та Куп'янському напрямках.

WP пояснює, що касетні боєприпаси вибухають у повітрі над ціллю, викидаючи від десятків до сотень менших бомб на площу завширшки з кілька футбольних полів. Після цього бомби розриваються на безліч металевих уламків, які можуть сильно нашкодити: відірвати кінцівки або завдати смертельних поранень.

Американські журналісти наголошують, що ці снаряди не загрожують російським окупантам, які сидять у бліндажі. Водночас вони становлять загрозу для тих, хто перебуває на відкритій місцевості — наприклад, атакує. Відтепер ворог боїться штурмувати українські позиції. 

ЗСУ на Лиманському та Куп'янському напрямках завдали ворогу значних втрат, констатують В МО. Зараз ворог змушений перегруповуватись і відновлюватись, але не відступає від загарбницьких планів.

На Бахмутському напрямку росіяни прагнуть відновити втрачене у районах сел Залізняньске, Василівка, Богданівка. На південному фланзі  тривають бої в центральній частині Кліщіївки, північніше і західніше Андріївки та північніше Курдюмівки Донецької області. 

На Авдіївському, Мар'їнському напрямках ворог намагається наступати, але без успіху: просунутися не вдається. Також безрезультатні намагання відбити в українців звільнені райони Урожайного та Старомайорського Донецької області.

На Півдні повна ініціатива на фронті у ЗСУ.  Тривають наступальні дії на Бердянському та Мелітопольському напрямках. На Запорізькому та Херсонському напрямках російська армія також у обороні.

«Вони продовжують обстрілювати наші позиції та цивільні об'єкти у Запорізькій, Херсонській, Миколаївській областях, при цьому активно застосовують баражуючі боєприпаси “Ланцет”», — зазначила Ганна Маляр. 

Українські підрозділи мали успіх в напрямку південно-східніше Роботиного та південніше села Мала Токмачка Запорізької області. Ворог намагається повернути втрачені положення східніше Роботиного, втім, без успіху. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова