Суддя-хабарниця пішла в санітарки - Накипіло
Події

Суддя-хабарниця пішла в санітарки, а її наступник заговорив про хабарі

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зупинила розгляд скарги на вирок, яким до п'яти років позбавлення волі засудили голову Харківського окружного адміністративного суду Ольгу Панченко. Про це йдеться в ухвалі АП ВАКС. 

Як зазначали адвокати Панченко, вона з 21 березня перебуває на військовій службі у військовій частині на посаді санітарного інструктора медичного пункту 4-го стрілецького батальйону (з охорони та оборони об'єктів державного значення). Тому захист просив зупинити розгляд справи.

«Зупинити провадження за апеляційними скаргами обвинуваченої (Ольги Панченко — ред.), її захисників на вирок Вищого антикорупційного суду від 31 січня 2023 року, ухвалений за результатами розгляду кримінального провадження №52020000000000436 від 10 липня 2020 року за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України, до звільнення обвинуваченої з військової служби», — йдеться в рішенні.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд визнав винуватою голову Харківського ОАС Ольгу Панченко у наданні 3 000 доларів неправомірної вигоди судді цього суду Олені Заічко. Їй призначили покаранням п'ять років позбавлення волі із забороною обіймати посаду судді строком на три роки після відбуття основного покарання.

Panchenko

Водночас новий виконувач обов'язків голови окружного адміністративного суду Михайло Спірідонов заявив про тиск на суддівський корпус і вимагання хабарів уже від нього.

Таке повідомлення до голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика він подав 16 травня, наступного дня після ухвали АП ВАКС по Панченко. 

Спірідонов вказав, що на електронну пошту суду надійшло повідомлення з текстом:

«Усі суди міста Харкова кишать ртутними бомбами. Щоб врятуватися, вам потрібно перекласти за вказаним нижче номером 50 000 000 гривень»

skryn

Спірідонов звернувся до голови ВРП із проханням вжити заходів задля захисту честі та гідності, незалежності й недоторканості суддівського корпусу Харківського окружного адміністративного суду.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова