Декларація про суверенітет України - Накипіло
Події

Сьогодні —  День прийняття Декларації про суверенітет України

  • Артур Кузьмічов
  • День з історії / Facebook
  • 16 Липня

33 роки тому в документі було вперше в новітній національній історії вжито слово «Україна» поруч із «Українською РСР» як офіційна назва держави.

16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила «Декларацію про державний суверенітет України». У ній, зокрема, підкреслювалася самостійність країни, недоторканість її території країни у визначених межах. За прийняття документа проголосували понад 98% депутатів парламенту. 

Одним з головних в документі було положення про власне громадянство, згідно з яким громадяни всіх національностей становлять народ України.

В Декларації Україна проголошувала намір в майбутньому стати постійно нейтральною державою, і дотримуватися трьох неядерних принципів: не застосовувати, не виробляти, не набувати ядерну зброю.

photo 2023 07 16 16.12.27

Фото: Державний архів Чернівецької області

Через місяць Білоруська РСР прийняла декларацію, яка повторювала тези українського документа про побудову самостійної держави.

Сенат Польщі незабаром після цього прийняв ухвалу на Декларацію: «Поляки, які свободу і незалежність Вітчизни вважають своїми основними цінностями, цілком розуміють той переломний момент в історії України, — сусіда, з яким бажають жити як рівні та близькі собі народи, а також розвивати співпрацю у всьому…».

Звідки беруться проросійські погляди в українських підлітків і що з цим робити

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова