Скакун встиг роздати гектари земель у лісах, а дружина Синєгубова купити мансарду у центрі Харкова та ділянки в Лісопарку - Накипіло
Події

Скакун встиг роздати гектари земель у лісах, а дружина Синєгубова купити мансарду у центрі Харкова та ділянки в Лісопарку

Харківський антикорупційний центр у грудні 2021 року провів два розслідування.

За даними ХАЦ, напередодні призначення нового очільника ХОДА Олександр Скакун в статусі виконуючого обов’язки голови Харківської ОДА підписав кілька розпоряджень щодо надання гектарів лісу у Вовчанському лісгоспі приватним фірмам. Мова йде про гектари земель у лісах, що роздані розпорядженнями від 13 грудня.

«ХАЦ» відзначає, що ці розпорядження не були опубліковані у відкритому доступі на сайті ОДА.

Зокрема, ТОВ «Берег ВС» отримало у користування на 49 років рекреаційні земельні ділянки на території Хотімлі площею 8,189 га. Фірма записана на Володимира Щербакова. 

Крім того, ще три розпорядження підряд були підписані щодо передачі лісових земель ПП «Залив 2015». Кожне розпорядження передавало підприємцям по 1 га лісу. ПП «Залив 2015» заснував Олег Тихонов. Людина с таким ПІБ була помічником депутата облради Сергія Пієва, який є директором ДП “Вовчанське лісове господарство”, землі якого й передають приватникам.

«Харківський антикорупційний центр» заявляє, що подібні схеми роздачу земель у лісгоспах прямим розпорядженнями голів ОДА не реалізовувалися у Харкові з 2013 року, ще за часів, коли очільником був Михайло Добкін. Саме за такою схемою він виділив землі родинному «Дачному кооперативу «Вереск».

У2019 році таким ж таємним розпорядженням фірмі «Бітоксід», до якої мали відношення родичі Скакуна, передали землю в оренду.

В той же час виявилось, що родина Олега Синєгубова, призначеного 24 грудня 2021 року президентом України Володимиром Зеленським на посаду голови Харківської ОДА, володіє нерухомістю у Харкові та області вартістю в десятки мільйонів гривень.

Лише у 2021 році дружина Синєгубова – Анна Журавльова придбала мансарду у центрі Харкова – на вул. Сумській та дві ділянки у Лісопарку, а також стала власницею фірми, яка має десятки об’єктів нерухомості по всій країні.

У своєму розслідуванні журналісти ХАЦ розповіли про задеклароване майно Синєгубова, його зв’язки та бізнес родини.

Нагадаємо, основний трудовий шлях Синєгубова був пов’язаний з правоохоронними органами. Він працював у міліції, пізніше викладав в університеті внутрішніх справ, а з листопада 2015 року обіймав посаду декана факультету № 6 (права та масових комунікацій).

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова