Що робити під час потопу? Картки - Накипіло
Картки

Що робити під час потопу? Картки

1

АААА! У місті — повінь! Що робити?


Універсальна порада: не панікуйте. Заспокойтеся та озирніться. Чи загрожує вам вода, чи може вона до вас дістатися? Якщо так, сплануйте, як будете відступати.

Телефон, документи та інші важливі речі краще захистити від вологи, поклавши в поліетиленовий пакет.

Намагайтеся не заходити у воду: потік висотою навіть 15 сантиметрів може збити з ніг.

Ховайтеся на пагорбах та височинах, які не може знести вода. Заберіться на дерево, підніміться на високий поверх будинку.

Обходьте стороною вулиці, де лежать повалені стовпи лінії електропередач. Будь-які обірвані дроти знаходяться під напругою.

Опинилися в безпечному місці? Відкривайте новини, шукайте повідомлення від влади та рятувальників: вони підкажуть, що робити далі.

2

Чи можна виїхати з повені на машині?


Краще не треба. Потоку води висотою 60 сантиметрів достатньо, щоби машину знесло. Увімкніть фари й габаритні вогні: так рятувальники швидше вас знайдуть. 

Озирніться навколо: якщо вода стоїть, залиште автомобіль та йдіть до височини. Якщо ж потік стрімкий — залишайтеся в машині, а в разі небезпеки лізьте на дах.

Не намагайтеся відкрити двері, якщо вода високо. Повільно опустіть бічне скло та вибирайтеся через нього. 

3


Що робити, коли повінь застала в приватному будинку?

Якщо є час, занесіть всередину або надійно прив'яжіть усі предмети у дворі, які може віднести потоком: столи, сміттєві баки, дитячі іграшки. Від'єднайте від мережі електроприлади, якщо на них ще не потрапила вода.

Потрібно евакуюватися? Вимкніть газ і світло, зберіть сім'ю, візьміть документи, мобільні телефони, домашніх тварин і вибирайтеся на вулицю.

Не заходьте в будинок, доки рятувальники не скажуть, що це безпечно. Коли повернетеся, продезінфікуйте всі поверхні та речі, на які попала вода. Викиньте все, що помити неможливо.


4Що ще потрібно знати?


Не можна пити воду, яка тече вулицями: у ній, ймовірно, є збудники інфекцій. Харчові продукти, що контактували з водою, краще викинути.

Тримайтеся якомога далі від затоплених доріг і повалених будівель.

Постійно моніторьте новини.


ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова