Щонайменше 25 модульних містечок планують збудувати в Україні до кінця року, — міністр розвитку громад - Накипіло
Події

Щонайменше 25 модульних містечок планують збудувати в Україні до кінця року, — міністр розвитку громад

  • Анна М’ясникова
  • Львівська ОВА
  • 13 Серпня 2022

До 2023 року планують створити 25 комплексів для проживання українців, які втратили житло через російський напад.

«Таких об'єктів у нас уже дев'ять. Ми зараз працюємо ще над 15-ма об'єктами в деокупованих областях і не тільки», — повідомив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов в ефірі національного телемарафону.

За його словами, витрати на утримання модульних містечок та сплату комунальних послуг покладаються на місцеві громади. Першочергово у такі об'єкти заселяють українців, житло яких непридатне для проживання.

Чернишов додав, що тимчасове житло розраховане на рік проживання та підготовлене до опалювального сезону.

Модульні містечка вже відкриті у Львові, Бородянці, Бучі, Макарові та Ірпені. Кожне складається з 88 житлових модулів та розраховане на 352 людини. У комплексі є туалетні та душові кімнати (окремо чоловічі та жіночі), їдальні та дитячі/навчальні кімнати. Перелік кандидатів для заселення формують громади.

Станом на 1 червня, в Україні зруйновано або пошкоджено щонайменше 116 житлових об‘єктів, у яких мешкали 3,5 мільйона українців. За попередніми підрахунками, сума збитків, завданих житловому фонду, перебільшує 100 мільярдів гривень.

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю медіагрупи «Накипіло» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова