Що таке внутрішня опора та як звертатися до неї? - Накипіло
Події

Що таке внутрішня опора та як звертатися до неї?

  • Наталія Завгородня
  • pixabay
  • 6 Січня

Розпочався новий рік, на який ми покладаємо багато надій, особистих і загальнонаціональних. Ми віримо та розуміємо: щоби отримати бажане, доведеться докласти зусиль. А для цього знадобляться ресурси. 


Минулий рік допоміг усвідомити: Україна — одна велика родина, на яку можна покластися у будь-який момент. Партнери, друзі, родичі, колеги, сусіди, незнайомці  — усі вони формують наш зовнішній ресурс, зовнішній фундамент, зовнішню опору. Але крім зовнішньої, у кожного з нас є також внутрішня опора. І в моменти, коли світ нестабільний та незрозумілий, саме на неї найлегше та найефективніше опиратися. 


Що це таке?

Отже, внутрішня опора — це все, що ми маємо та на що можемо спертися, незважаючи на зовнішні обставини. Усе, що дає сили, впевненість та рішучість впоратися з викликами реальності. Внутрішня опора не є чимось, що маємо автоматично. Мусимо докласти зусиль та часу, аби сформувати власну внутрішню опору. Отримати її просто так неможливо, і завжди вона є чимось унікальним. Порівнювати себе з іншими — марна витрата сил. Традиційно внутрішня опора будується на знаннях про себе, власні потреби, бажання, мрії, цілі, сподівання та розуміння того, що є неможливим та забороненим особисто для вас.


Створіть список планів та цілей: на рік або життя

Ретельно перевірте, чи це дійсно ваші бажання або ж нав’язані оточенням чи обставинами. Пам'ятайте: якщо ми розуміємо, навіщо робимо щось, то здатні витримати будь-яке «як» на шляху до своєї мети. По-справжньому своєї. 

Аби спиратися на себе, важливо чітко усвідомити свої сильні сторони та розвинені компетентності. За необхідності направити увагу на їхній подальший розвиток і укріплення. Якщо важко самостійно визначити це, можна звернутися до близьких і дізнатися: що у вас є цінним, що викликає особливу повагу вашого оточення.
Зверніться до власного досвіду. Уроки, які ви отримали у житті, шляхи, що вже пройшли, та мрії, що вже частина вашої реальності, — важлива цеглина фундаменту. Сюди ж обов’язково додаємо духовні основи життя: віру, релігію, бачення світу.   


Важливим фактором є пам’ять: спогади та згадки про людей та події, які є ресурсними та підтримуючими. До них ми можемо звернутися будь-якої миті. Голоси тих, хто любив нас та підтримував, ніколи не стихнуть. 

Для збалансованого успішного життя ідеальним є поєднання факторів зовнішньої та внутрішньої опори. Перевірити, чи впевнені ви у внутрішньому фундаменті, просто. Якщо ви відчуваєте паніку чи страх від думки про втрату партнера, роботи, друзів, матеріальних здобутків і соціальних надбань, ваша внутрішня опора потребує ретельної уваги. Якщо ж, навпаки, світ видається небезпечним і відштовхуючим, партнери та друзі ненадійними — варто сфокусувати увагу на зовнішньому житті. 


Формувати та розвивати опори можна у будь-якому віці

Якщо виховання та оточення не допомогли створити надійну опору всередині або не навчили взаємодіяти з довкіллям і оточенням, це завжди можна зробити самостійно. Головне, приділяти час і увагу собі та своєму світу.Як жити, коли немає внутрішньої енергії

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова