Жителі Харківської області можуть опанувати нову професію онлайн - Накипіло
Події

Жителі Харківської області можуть опанувати нову професію онлайн

 • Альона Нагаєвщук
 • Ігор Лептуга
 • 29 вересня 2020

Через укрупнення районів деякі місцеві жителі ризикують втратити роботу. Відбувається оптимізація шкіл, лікарень, інших бюджетних установ та органів місцевого самоврядування. Щоб попередити безробіття у громадах, автори проєкту «Нове покликання» запрошують безкоштовно опанувати затребувані професії.

У Харківській області тепер сім районів

Взяти участь в онлайн-навчанні можуть жителі районів та обласних центрів Харківської та Дніпропетровської областей. Серед напрямків:

 • адміністратор центру надання адміністративних послуг;
 • соціальний працівник;
 • фахівець у галузі благоустрою.

За цими трьома спеціальностями навчання триватиме шість тижнів);

 • менеджер проєктів розвитку громад (8 тижнів);
 • бухгалтер для ФОП (8 тижнів).
Для опанування цих напрямків знадобиться вісім тижнів.
 • бухгалтер, у тому числі «1С» — курс розрахований на 16 тижнів.

Навчатимуть викладачі-практики з відповідних сфер та фахівці харківської служби зайнятості. Заняття почнуться у жовтні, коли будуть укомплектовані групи. Щоб взяти участь у відборі, заповніть анкету. Кількість місць обмежена. Конкурс передбачає співбесіду з організаторами проєкту. За словами ініціаторів, особиста розмова допоможе визначитися з тими, хто дійсно ризикує найближчим часом втратити роботу.

Також є можливість долучилися до тренінгу з розвитку «м'яких» навичок — неспеціалізованих збідностей, які сприяють успішному працевлаштуванню, високій продуктивності праці та швидкій адаптації до нового колективу. Для тих, хто бажає запустити власний бізнес, діятиме тренінг з основ підприємництва.

DSC 2098
Олег Кулініч, координатор проєкту: «У результаті адміністративно-територіальної реформи замість районних державних адміністрацій будуть створюватись префектури або нові управлінські структури. Також буде відбуватись зміна територіальних органів держуправління. Тобто люди, які більшу частину свого життя працювали в управлінській сфері, можуть втратити свою посаду і їм буде складно знайти роботу. Для них ми обрали найбільш перспективні напрямки. Ці особи ще не є безробітними. Тут ми з центром зайнятості працюємо на випередження. Ми пропонуємо людям вже зараз задуматися та щось підшукати собі до того, як вони потраплять під скорочення і стануть на облік до центру зайнятості».

Проєктом передбачено професійне навчання для близько 250 осіб, на тренінгах із «м'яких» навичок та підприємництва - 400 учасників. Після лекцій є можливість постажуватися у потенційних роботодавців. Їх ініціатори проєкту шукатимуть спільно з центром зайнятості. Директор закладу, Володимир Міненко, планує провести онлайн-ярмарок вакансій для учасників тренінгів та усіх шукачів роботи.

DSC 2142

Володимир Міненко, директор Харківського обласного центру зайнятості: "Найбільше місцеві роботодавці зацівлені у робітничих спеціальностях. З початку цього року, до нашого центру зайнятості звернулися 86 тисяч осіб. Станом на 1 вереня на обліку перебувало 33 тисячі харків'я з офіційним статусом безробітних. Рік тому цей показник сягав 19 тисяч осіб, тобто зростання відбулось майже на 75%. Зараз зростання рівня безробіття в області зупинилося, однаки громадяни на обліку досі потребують допомоги з працевлаштування".

Додаткова інформація — на сторінці проєкту у Facebook або за телефонами:

 • 067 789 45 10 (Дніпропетровська область)
 • 066 454 04 60 (Харківська область).

Отримати допомогу по безробіттю тепер простіше

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова