росіяни й білоруси виступлять на Олімпіаді. Що відбувається?
Картки

росіяни й білоруси виступлять на Олімпіаді. Що відбувається?

  • Олена Лептуга
  • twitter.com/Flash_news_ua
  • 9 Грудня 2023

Як так сталося

Попри численних убитих українців, руйнування й спроби окупувати нові території України Міжнародний Олімпійський комітет дозволив росіянам і білорусам взяти участь у змаганнях наступного року.

«Серед 4600 спортсменів з усього світу, які наразі пройшли кваліфікацію на Париж-2024, лише 11 індивідуальних нейтральних спортсменів (вісім із російським паспортом і троє з білоруським паспортом). Для порівняння, на сьогодні понад 60 українських спортсменів пройшли відбір на Париж-2024. Очікується, що українська делегація буде приблизно такого ж розміру, як на Олімпіаді-2020 у Токіо», — повідомлення МОК.

У червні цього року Парламентська асамблея Ради Європи рекомендувала Міжнародному олімпійському комітету не допускати спортсменів з росії та білорусі до участі в Олімпійських та Паралімпійських іграх в Парижі у 2024 році навіть під нейтральним прапором.

На яких умовах це відбуватиметься


Спортсмени з російським або білоруським паспортами зареєстровані як індивідуальні нейтральні спортсмени («AIN»), тобто змагатимуться не за країну. Вони не братимуть участі в командних перегонах.

Спортсмени і допоміжний персонал, які активно підтримують війну, не матимуть права бути заявленими чи брати участь у змаганнях. Тут виникає питання, чи є мовчання протестом або ж це все ж мовчазна згода?

Жоден прапор, гімн, кольори чи будь-яка інша ідентифікація росії чи білорусі не будуть демонструватися на офіційних заходах Олімпіади.

На Олімпійські ігри не запрошено жодного представника уряду чи державного чиновника країн-агресорок.


Яка позиція України

Україна наразі не відмовилася від участі в Олімпіаді й Паралімпіаді.

«Ми будемо пильно стежити за дотриманням «умов нейтральності» російських та білоруських атлетів, повідомляти МОК та Міжнародні спортивні  федерації про будь-які порушення та зловживання цим статусом», — зазначив президент НОК України Вадим Гутцайт.

Разом з тим очільник Міністерства молоді і спорту Матвій Бідний заявив, що рішення щодо участі України буде ухвалене пізніше, після консультацій з українською спортивною спільнотою та вищим політичним керівництвом країни. У своєму дописі міністр емоційно відреагував на таку позицію МОК:

«Ми рішуче засуджуємо безвідповідальне рішення членів Виконкому Міжнародного олімпійського комітету.
Єдина держава, яка тричі порушувала олімпійське перемирʼя, — росія.
Єдина держава, яка намагається провести альтернативу Олімпіаді, — росія.
Єдина держава, яка погрожує приїхати на Олімпіаду на танках, — росія.
Що ще має зробити росія — кого ще має вбити росія, щоб Міжнародний олімпійський комітет нарешті зняв рожеві окуляри щодо країни-терористки?»


Чи були недопуски на Олімпіаду через воєнну агресію?


Так. Хрестоматійний приклад — недопуск на Олімпіаду 1948 року збірної Німеччини. Більше того, сформований 1951 року східною Німеччиною Національний олімпійський комітет був прийнятий МОК тільки у 1965 році.

2008 року Ірак отримав повну заборону брати участь у літніх Іграх, навіть під нейтральним прапором.

Почитайте також про те, куди йдуть податки українців.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова