Підприємці, що працюють в селах, можуть не використовувати РРО, — Кабмін - Накипіло
Події

Підприємці, що працюють в селах, можуть не використовувати РРО, — Кабмін

Уряд звільнив підприємців, що здійснюють роздрібну торгівлю в сільській місцевості, від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій. Це рішення було ухвалене 23 грудня на засіданні Кабінету Міністрів України.  

«Рівень доходів підприємців у селах значно менший, ніж у містах, а через карантинні обмеження він ще більше знизився. Витрати на придбання РРО стануть для них додатковим фінансовим навантаженням, що матиме негативні наслідки для бізнесу. В той же час, використовувати програмні РРО як альтернативу не всі з них можуть через нерівномірне покриття швидкісним інтернетом або його відсутність в селах. Тож уряд вирішив підтримати таких підприємців, щоби вони не закривали бізнес і не звільняли працівників, та надати їм можливість не застосовувати РРО», — прокоментувала перша віце-прем'єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко.

Від обов’язкового застосування РРО звільняються ті, хто здійснює роздрібну торгівлю на території села (крім підакцизних товарів), за умови неперевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати).

Нагадаємо, відповідно до Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року платники єдиного податку II–IV груп, які проводять готівкові розрахунки, повинні застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова