Пожежа у пансіонаті для літніх людей: суд обрав запобіжний захід орендарю будинку  - Накипіло
Події

Пожежа у пансіонаті для літніх людей: суд обрав запобіжний захід орендарю будинку 

  • Анна М’ясникова
  • Игорь Лептуга
  • 23 Січня 2021

Київський райсуд відправив під варту без права внесення застави В’ячеслава Кравченка, який підозрюється у порушенні вимог пожежної безпеки в пансіонаті «Золотий час», де в результаті пожежі померли 15 людей. Підозрюваний проведе у СІЗО два місяці.

На такому запобіжному заході наголошували прокурори, мотивуючи це тим, що підозрюваний може втекти від слідства, знищити документи та впливати на потерпілих та свідків у справі. 

За даними слідства, організатори пансіонату не призначили відповідальних, які мали забезпечувати пожежну безпеку, не інструктували  працівників та не забезпечили будівлю вогнегасниками, системою оповіщення та евакуації. Кравченко, впевнені прокурори, знав про це, і не застосував жодних дій, аби виправити ситуацію.

«Безпосередньо Кравченко підшукав домоволодіння, в якому було розміщено цей пансіонат. Безпосередньо Кравченко уклав з Акопяном (власником будинку —ред.) договір оренди. Безпосередньо Кравченко, на наш погляд, зі своєю дружиною підшукував осіб похилого віку, яких там було розміщенно. Чи розумів він про те, що допускається порушення вимог пожежної безпеки? Безумовно, розумів. Оскільки ми у своїй підозрі в першу чергу наводили загальні вимоги законодавства про пожежну безпеку, яких повинен дотримуватися кожен громадянин України», — сказав прокурор Олександр Доброскок. — На місці пригоди не знайдено жодного вогнегасника. Чи могли три жінки врятувати 33 особи, які знаходились там і які самостійно фактично не могли рухатися, оскільки вони потребували допомоги сторонніх осіб? Ні, не могли. Це все прекрасно розумів як наш підозрюваний, так і інші учасники цієї події»

Захисники підозрюваного просили призначити більш м’який захід, підкресливши, що ризики переховування не доведені. На думку захисту, Кравченко не може нести відповідальність за забезпечення пожежної безпеки, бо є лише орендарем будинку.

В’ячеслав Кравченко має освіту психолога, офіційно не працевлаштований. Свою діяльність підозрюваний охарактеризував так: «допомагаю людям, які потрапили у скрутне становище, наркозалежним, консультую людей». За його словами, дізнавшись про пожежу, чоловік виїхав на місце та допомагав «організувати дії спасіння людей». Там чоловіка затримала поліція та доставила на допит.

«Мені подзвонила дружина, і я тут же виїхав на місце пригоди, допомагав організовувати дії спасіння людей, організаційні моменти», — сказав на суді Кравченко.

Він стверджує, що пансіонатом керувала його дружина Ольга Кравченко: «Цим займалася моя жінка, я іноді, коли вона захворіла, просила виконувати якісь доручення, мені доводилося це робити».

Кравченко заявив, що не перешкоджатиме розслідуванню. Він додав, що «не зовсім у повному обсязі розуміє ступінь своєї участі». Пізніше підозрюваний сказав, що він хоче висловити співчуття родичам загиблих, та заплакав.

У порушенні вимог пожежної безпеки підозрюють ще трьох людей: власника будинку, який здав його під пансіонат, директорку (дружину В’ячеслава Кравченко) та адміністратора пансіонату, який працював неофіційно. Їм також мають обрати запобіжний захід сьогодні.

21 січня у пансіонаті для літніх людей «Золотий час» на Нижній Гиївській, 150Б спалахнула пожежа. Померли 15 людей, п’ятьох постраждалих госпіталізували. За попередніми даними, заклад не був офіційно зареєстрований.

«На вікнах решітки, люди просто задихнулись»: що відомо про пожежу в будинку, де загинули літні люди

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо