На Харківщині поки не вводять додаткових обмежень споживання електроенергії - Накипіло
Події

На Харківщині поки не вводять додаткових обмежень споживання електроенергії

Світло в Харківській області 8 квітня вимикатимуть погодинно. Про це повідомили в «Харківобленерго». Підприємство заявляє, що при відключеннях намагатиметься дотримуватися графіків. Голова обласної військової адміністрації каже, що про блекаут в регіоні не йдеться — відключають планово.

«В середньому відключення тривають по сім годин. З 23:00 до 5:00 енергетики намагаються заживити абсолютно всіх споживачів, бо навантаження менші, ніж вдень»,— заявив керівник ОВА Олег Синєгубов.

8 квітня у Балаклійській громаді світло відключене до 15:00.  Також введені аварійні відключення на Первомайщині.

«Це зроблено з метою забезпечення стабілізації енергосистеми. Коли у Первомайській громаді зʼявиться світло — невідомо»,— зазначає мер Первомайського Микола Бакшеєв

З кінця березня 2024 року росіяни завдають масовані удари по енергетичним об'єктам в Україні. На Харківщині через обстріли найбільша у регіоні ТЕЦ-5 припинила генерацію електроенергії. Скільки часу знадобиться на відновлення її роботи — невідомо. Загалом, за словами прем'єр-міністра України, Дениса Шмигаля, російські атаки знищили 80% теплової генерації в Україні.

Росіяни змінили тактику нападу на українську енергетику, тепер вони використовують високоточні балістичні ракети та безпілотники для знищення електростанцій у менш захищених регіонах, ніж Київщина. Про це пише Financial Times. Окупанти пошкоджують електростанції, а не розподільні станції та трансформатори. Таким чином, за даними видання, росіяни хочуть  відключити від електропостачання великі промислові міста.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова