МОЗ підтримує продаж таблеток екстреної контрацепції без рецепту
Події

МОЗ підтримує продаж препаратів екстреної контрацепції без рецепта і пропонує виробникам їх перереєструвати

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 12 Вересня

Міністерство охорони здоров'я не має заперечень, аби препарати для екстреної контрацепції відпускалися без рецепту, але з чіткими обмеженнями щодо віку пацієнтів. 

МОЗ уже звернулося до низки виробників таких препаратів із проханням перереєструвати їх в Україні як безрецептурні ліки, повідомляє пресслужба відомства. Якщо вони погодяться та подадуть всі необхідні документи, то перереєстрація кожного контрацептиву триватиме приблизно місяць. За попередньою інформацією, один із виробників уже розглядає таку можливість.

Чому такі контрацептиви відпускаються за рецептом?

Міністерство зазначає: засоби екстреної контрацепції продають у нас за рецептом, бо так вирішив виробник, який зареєстрував препарат в Україні. Адже усі контрацептиви екстреного застосування є гормональними, а отже, можуть мати серйозний вплив на здоров'я та подальше самопочуття жінки.

Водночас у МОЗ наголошують на важливості права жінки перервати небажану вагітність, особливо якщо йдеться про сексуальне насильство.

Вільно купити екстрені контрацептиви можна, зокрема, у 23 країнах Євросоюзу. Проте у Польщі, Німеччині, Греції, Угорщині та низці інших країн вони є рецептурними.

Що буде з моїми даними в «хмарі», якщо ракета потрапить у датацентр

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова