МОЗ опублікувало список протипоказань до вакцинації від коронавірусу - Накипіло
Події

МОЗ опублікувало список протипоказань до вакцинації від коронавірусу

Міністерство охорони здоров’я опублікувало перелік протипоказань і застережень до вакцинації проти COVID-19.  Висновок про протипоказання може надати лікар.

Які існують протипоказання проти щеплення?

Протипоказання бувають двох видів: абсолютні і застереження. Коли ймовірність серйозної побічної реакції вища за користь від вакцинації, то протиказання вважається абсолютним. Воно також може бути постійним або тимчасовим. 

Застереженням вважається випадок, коли людина має певні специфічні захворювання і рішення щодо її вакцинації має приймати лікар. 

Коли щеплення не можна робити в жодному разі?

Єдиним абсолютним постійним протипоказанням є анафілактична реакція на першу дозу вакцини, але навіть у цьому разі пацієнт може щепитися вакциною з іншим складом.

У якому разі вакцинацію краще відкласти?

Якщо людина тільки-но перехворіла на ГРВІ з підвищенням температури вище 38,0° або зробила щеплення проти інших інфекційних хвороб (виключення інактивована вакцина проти грипу), то вакцинацію варто відкласти на два тижні.

Якщо пацієнт нещодавно робив аналіз крові на туберкульоз (IGRA), то вакцинуватися можна буде, коли завершаться всі етапи проби з туберкуліном. Якщо ж ви вакцинувалися, а тепер маєте намір зробити щеплення від коронавірусу, то треба почекати щонайменше чотири тижні.

Вакцинацію треба відкласти під час лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. У такому разі щеплення можна буде робити через три місяці після завершення курсу терапії.

Також вакцинацію можуть відтермінувати на три місяці, якщо в людини підтвердився COVID-19. 

Коли варто додатково проконсультуватися з лікарем перед щепленням?

З пересторогою варто підійти до щеплення людям, що хворіють на онкологію, аутоімунне захворювання або мають імунодефіцит. Вони становлять особливу групу ризику, яким також варто вакцинуватися, але дати дозвіл на вакцинацію або обрати препарат їм має лікар.

Існують протипоказання до введення окремих вакцин, тож, якщо існують сумніви у виборі вакцини, зверніться до вашого сімейного лікаря. Перевірку кількості антитіл або інші лабораторні дослідження перед вакцинацією робити не потрібно.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова