Мобілізація, повістки та бронювання працівників: головне з брифінгу військового комісара Володимира Арапа - Накипіло
Події

Мобілізація, повістки та бронювання працівників: головне з брифінгу військового комісара Володимира Арапа

У Харкові пройшов брифінг військового комісара обласного територіального центру комплектування полковника Володимира Арапа.  

Про мобілізацію на Харківщині: 

«План виконуються, військовозобов’язані направляються і до ЗСУ, і до Нацгвардії, і до прикордонників. Більшість ресурсу вже або призвані, або заброньовані». 

«Зараз беруть тих, хто не мав досвіду військ служби за фахом, а саме водії, лікарі, бухгалтери навіть. Навчання — потім в частини. Зараз без навчань не можна, але спочатку йшли напряму в частини». 

«Люди цілеспрямовано відправляються по частинам. Ми втратили багато ресурсів під час окупації, але люди повертаються та беруться на облік».

Також ті, хто мають відстрочки все одно повинні прийти з документами, написати заяви і отримати їх, залежно від того, наскільки має право, зазначив Володимир Арап. 

За його словами, у центрі вважають деякі відстрочки недоцільними, тому подали клопотання про зміни до цього документу.

Щодо бронювання працівників у Харківській області: 

До початку повномасштабного вторгнення діяла постанова Кабміну №45. Тому ще в мирний час були заброньовані працівники, а на початок війни вона набула чинності.  

Зараз діє постанова №76, тому будь-яке підприємство може звернутися. Також діють квоти до 50% від кількості військовозобов’язаних.  

Проте, є спеціальності, які не можна забронювати.

Наразі повістки можуть вручати де завгодно, але пропонуються зміни до законодавства, щоб чітко визначити це право, пояснив військовий комісар.

Ті люди, які мають інвалідність або інші захворювання, теж за бажанням можуть йти на фронт. Для них діє інший порядок призову.

«Може йти або за місцем проживання, або у ту частину, де погодяться його взяти. Але є діагнози, з якими не візьмуть», — додав Володимир Арап.


Як не переставати вірити у себе та нашу Перемогу: поради від військового психолога

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова