Леонард Гіршман: людина, яка несла людям світло - Накипіло
Події

Леонард Гіршман: людина, яка несла людям світло

25 березня 1839 року народився Леонард Леопольдович Гіршман, легендарний офтальмолог і великий гуманіст. Все життя лікаря було пов'язане з Харковом, весь медичний талант і благодійну діяльність він присвятив людям нашого краю. 

Гіршман закінчив медичний факультет Харківського університету та продовжив навчання у Німеччині, де офтальмологія переживала бурхливий розвиток. Там він займався науковою роботою, дослідженнями в лабораторії та працював у приватних клініках.

Через деякий час Леонард Леопольдович повернувся в Харків і почав практикувати як офтальмолог. Хворих приходило дуже багато, клініка була перевантажена, але Гіршман нікому не відмовляв, приймав людей вдома до пізньої ночі. Гіршмана дуже поважали в місті за його доброту, уважність до всіх пацієнтів незалежно від статків.

1 5

Для лікаря не існувало останньої години роботи, а існував останній пацієнт. 

Гіршман був відмінним хірургом, володів передовими методами хірургії очних хвороб. Його вправна манера оперувати двома руками відзначалася легкістю і швидкістю. Учні майстра підрахували, що за 61 рік практики він прийняв приблизно мільйон хворих.

3 2

У місті відкрили офтальмологічну лікарню імені професора. А згодом Гіршман організував училище для сліпих, де їх учили шити одяг і взуття, плести кошики, грати на музичних інструментах, робити масаж. Нині це Харківський НВК імені Короленка. 

Гіршмана вважали найкращим окулістом країни, а Харків називали «очною Меккою», куди стікалися паломники.

У нашому місті ім'я видатного офтальмолога носить не лише лікарня, а й дослідницький інститут очних хвороб, спеціалізована бібліотека для сліпих і одна з центральних вулиця. 

Леонард Гіршман був і є прикладом відданості медицині, науці та гуманізму.

«Лікарі вмирають з двох причин: від голоду або втоми. Я обираю другу причину».

13 березня 2022 року. Цей день в Україні та світі


ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова