Китайська вакцина від COVID-19: що про неї відомо - Накипіло
Події

Китайська вакцина від COVID-19: що про неї відомо

  • Анна М’ясникова
  • olhardigital.com.br
  • 10 Березня 2021

Міністерство охорони здоров'я зареєструвало вакцину CoronaVac для екстреного використання та профілактики коронавирусу. Вона стане третьою вакциною від COVID-19, дозволеною в Україні.

Що це за вакцина?

CoronaVac розроблена китайською фармацевтичною компанією Sinovac Biotech. Препарат складається з «убитих» частинок коронавірусу: в лабораторії їх обробляють хімічною речовиною (β-пропіолактоном), щоби віруси не могли розмножуватися. Препарат зберігається при температурі + 2—8 градусів.

Як працює CoronaVac?

Після введення препарату імунна система реагує на вірус та виробляє антитіла. У теорії вакцина повинна діяти відразу проти кількох штамів коронавірусу.

Вакцина ефективна?

Результати клінічних досліджень на пізній стадії в різних країнах неоднозначні. Тестування в Індонезії показало, що вакцина ефективна на 65,3%, у Туреччині — на 83,5%, у Бразилії — на 50,4%. Інститут Бутантан, який проводив випробування в Бразилії, заявив, що вакцина на 78% ефективна проти легкого захворювання, що вимагає лікування, і на 100% — проти важких і летальних випадків. У дослідженнях брали участь люди у віці 18—59 років.

Чи існують побічні ефекти?

На сьогодні компанія Sinovac не оприлюднювала докладних даних щодо дослідженнь останньої фази, у тому числі щодо побічних ефектів. За даними виробника, під час первинних фаз випробувань у Китаї не виявлено серйозних побічних ефектів, пов'язаних з вакциною.

Коли препарат з'явиться в Україні?

У грудні 2020 года Офіс президента повідомив, що наша країна отримає 1,9 мільйона доз CoronaVac. Пізніше стало відомо, що поставками препарату буде займатися приватна компанія «Лекхім».

У січні 2021-го міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її ефективність складе не менш як 70%. Пізніше в Бразилії повідомили, що дієвість препарату становить менш ніж 51%. Тоді Степанов зауважив, що МОЗ буде чекати узагальненого звіту від Sinovac про дослідження. На брифінгу 10 березня заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко повідомив, що міністерство проаналізувало матеріали, надані компанією Sinovac, і вирішило зареєструвати китайську вакцину.

Перші 700 тисяч доз китайської вакцини Україна має отримати до кінця березня, решту — до кінця травня.

Перша вакцина від COVID-19 в Україні: все, що відомо

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова