Харків кричить про полонених. Фоторепортаж з акції на підтримку захисників Маріуполя - Накипіло
Фото

Харків кричить про полонених. Фоторепортаж з акції на підтримку захисників Маріуполя

  • Аліка Піхтерева
  • Аліка Піхтерева
  • 31 Березня

Раз на два тижні харків'яни виходять на мітинг. Людей на акціях, покликаних нагадати про військовополонених, чимраз більше. Цієї неділі понад сто людей прийшли підтримати одне одного та близьких оборонців Маріуполя, які ось вже декілька років чекають повернення рідних.

У натовпі примітне подружжя з щемкими плакатами: Ірина та Сергій чекають на повернення сина Артема. Кажуть: захисник дуже хотів встигнути побачити народження свого первістка, але потрапив у полон, і ось уже майже два роки Левко росте без батька.

2024 03 31 18.41.09

«Звільнені побратими розповідали, що бачили його на допитах. Він знаходиться на території рф. Пройшов пекло «Азовсталі», потім Оленівку... Ми віримо, що ці акції допомагають. Важливо, аби їх бачили не тільки в Україні, а й європейське суспільство», — каже Ірина.

Сьогодні на тлі мітингувальників із традиційними плакатами, закликами і прапорами з'явилося три волонтерські автівки. На них написано: «ЛЮДИ». І це не алюзія на напис, що був біля Маріупольського драмтеатру. Волонтер Михайло Пуришев розповідає, що на одній із цих автівок їздив у напів оточений Маріуполь, відвозив гуманітарну допомогу. Написав ці слова на автобусі, бо сподівався, що це зупинить російських військових.

IMG 8287

«Я сам був в полоні. Недовго, але мені вистачило. Там, де я опинився, смерділо паленою шкірою. Після звільнення я ще дуже довго прокидався й боявся там опинитись. Можна уявити, що росіяни роблять упродовж цих двох років. Це все дуже страшно, хочеться привернути увагу, щоб суспільство, іноземці згадали про оборонців гарнізону Маріуполь».

Нині цими автобусами волонтери розвозять гуманітарну допомогу по прифронтових населених пунктах.  Люди просять всіх, хто має аудиторію за кордоном — поширювати відео та світлини з акцій.

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова