Як отримати електронне свідоцтво про народження дитини на окупованих територіях - Накипіло
Картки

Як отримати електронне свідоцтво про народження дитини на окупованих територіях

1

Що трапилося?


Сервіс «єМалятко» став доступним для жителів тимчасово окупованих територій. Діти до 18 років тепер можуть отримати українське свідоцтво про народження дистанційно.

2

З чого почати?


Щоби скористатися сервісом, знадобиться електронний підпис. Отримати його можна в будь-якому з акредитованих центрів, подавши заяву, паспортні дані та ІПН.

Податкова, МВС і «ПриватБанк» видають електронні ключі безоплатно, у всіх інших центрах послуга буде коштувати від 100 до 200 гривень.

3


Електронний ключ отримали. Який наступний крок?

Наступний етап — подання заяви до суду. Реєструйтеся в системі «Електронний суд» та перейдіть у розділ «Заяви». Оберіть розділ «Окреме провадження», потім — «Заява про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території».

Заповніть усі пункти та подайте заяву, до неї прикладіть довідку про народження, копії паспортів та ідентифікаційних кодів батьків, а також копію свідоцтва про шлюб, якщо воно є. За розгляд таких справ не потрібно платити судовий збір.

4Довго розглядатимуть заяву?


Точний термін невідомий. Суди в таких справах зазвичай приймають рішення впродовж кількох днів, але іноді розгляд може затягнутися на місяці.

Чим більше подасте документів, що підтверджують факт народження, тим вища ймовірність, що рішення приймуть без зволікань.

5

Рішення є. Що далі?


Подавайте заяву в «Дію», вказавши в ньому номер судового рішення. Свідоцтво про народження необхідно забрати в РАГСі на неокупованій території. Дані з нього можна завантажити в додаток «Дія».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова