ЮНЕСКО допоможе відбудувати зруйнований окупантами музей Григорія Сковороди на Харківщині - Накипіло
Події

ЮНЕСКО допоможе відбудувати зруйнований окупантами музей Григорія Сковороди на Харківщині

  • Анна Мясникова, Карина Бовсуновська
  • Діана Руда
  • 25 Вересня 2022

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури повідомила про збір коштів для реставрації музею Григорія Сковороди у Харківській області.

Про це проінформувала Харківська обласна військова адміністрація.

«Ми планували минулого року в межах Програми «Велике будівництво» вже завершувати роботи по відновленню Сковородинівки до 300-річчя філософа. На жаль, зараз маємо зовсім іншу картину, але переконані, що до проєкту з великої реставрації ще повернемося», – зазначив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час візиту в Харківську область.

Крім того, у відбудові музею можуть взяти участь такі країни, як Британія, Німеччина, Франція, Бельгія, Італія та Норвегія. Наразі з ними ведуться переговори.

У коментарі «Накипіло» директорка музею Сковороди Наталя Мицай повідомила, що наразі біля території музею неспокійно, і мова про реставрацію піде після того, як буде безпечно. Але на його території планують наразі проводити протиаварійні роботи. Сума збитків, завданих обстрілом, поки не озвучувалася.

«На сьогодні ми розуміємо, що відбуваються обстріли під Сковородинівкою. Тому реставраційні роботи відбуватися поки не будуть, це недоцільно зараз робити. Але протиаварійні роботи — так, готуються документи, вони вже передані в Міністерство (культури та інформполітики — ред.)», — зазначила Наталя Мицай.

7 травня ракета росіян знищила Національний музей Григорія Сковороди на Харківщині. Найцінніші експонати працівники музею встигли сховати після повномасштабного нападу рф.

Чому в театр (не)пушкіна ніяк не можуть призначити директора та що колектив планує робити з репертуаром та російською мовою постановок

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю медіагрупи «Накипіло» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова