Європейська спілка психологів відмовилась від взаємодії з російськими фахівцями - Накипіло
Події

Європейська спілка психологів відмовилась від взаємодії з російськими фахівцями

  • Аліка Піхтерева
  • 7 Червня 2022

Європейська федерація психологічних асоціацій викреслила зі свого складу російське психологічне товариство. Це сталося першого червня на позачерговому засіданні ради президентів ЄФПА, запит розглянути цю пропозицію надіслала Національна психологічна асоціація України ще в лютому. 

Весь цей час українські спеціалісти проводили значну роботу та докладали дипломатичних зусиль, щоб переконати тих, хто бачив у цьому політичну заангажованість, або не хотів займати однозначну позицію. В результаті рішення про виключення росіян було підтримано 100% голосів присутніх.


 Які аргументи висувалися на користь ухвали рішення:

— В жодному офіційному стейтменті чи листі російське психологічне товариство не визнало факт військової агресії рф проти України й не висловило свою незгоду із цим; 

— Керівництво російського психологічного товариства має очевидні зв’язки зі своїм урядом;

— Батько віцепрезидентки та членкині етичного комітету російської спілки Юлії Шойгу —  Міністр Оборони рф Сергій Шойгу, він навіть є почесним членом рпс. Її чоловік — заступник Генерального прокурора рф.

— Президент рпс Зінченко входить до різних комісій та груп у росії. Наприклад, Ради Безпеки, Міністерства Оборони, Міністерства Закордонних справ, Цивільного захисту, Міністерства юстиції (і ряду інших).

— Після прийняття рішення про початок процедури виключення росіян з Європейської федерації (це сталося ще на початку березня) —  в чисельних російських змі та інформагенціях почали виходили матеріали, зі звинуваченням у дискримінації та тиску, частина з цих публікацій мала відверто знецінюючий та зневажливий характер.

— Асоціації є представниками країн в ЄФПА і виступають проміжною ланкою між країнами і Європейськими представниками. Подальша підтримка робочих зв'язків дискредитує Європейську федерацію психологічних асоціацій.


Європейська федерація психологічних асоціацій є головною організацією в Європі для національних асоціацій психологів і наразі включає асоціації з 37 європейських країн, включаючи всі 27 країн-членів Європейського Союзу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова