Як діяти у випадку обвалу будинку під час вибуху - Накипіло
Події

Як діяти у випадку обвалу будинку під час вибуху

Міністерство внутрішніх справ України опублікувало роз’яснення, як діяти у випадку обвалу будівлі під час вибуху.

  • Якнайшвидше покиньте її, але не користуйтеся ліфтом. При можливості попередьте інших про небезпеку обвалу. Зберігайте спокій та не створюйте тисняву під час спуску сходами. Відійдіть від будинку якомога далі.
  • Якщо будівлю покинути неможливо: тримайтеся подалі від вікон та балкону; за можливості перекрийте воду, газ та знеструмте приміщення; розмістіться у куті, біля отвору дверей, між балками, каркасами або під столом.
  • Якщо ви опинилися під завалами: кличте на допомогу; намагайтеся вивільнити руки та ноги; при можливості телефонуйте 101; можете спробувати розбирати навколо себе завал, але не чіпайте те, на чому все тримається. В очікуванні допомоги при можливості стукайте по трубах чи батареях.

Своєю чергою мер Дніпра Борис Філатов звернувся до жителів Дніпра стосовно вчорашнього ракетного удару. 

Насамперед він подякував усім причетним до ліквідації наслідків удару та порятунку людей.

«Щойно знову повернувся з місця трагедії. Сказати слова подяки рятувальникам, комунальникам, лікарям, поліцейським, волонтерам та простим громадянам, отже, нічого не сказати. Нема таких слів, які можуть висловити мої почуття», — написав він.

Мер просить пресслужби представників влади дочекатися офіційних даних після завершення пошуково-рятувальних робіт, а не заявляти щогодини про нові жертви ракетної атаки, нівелюючи тему в інформаційному просторі.

«Я б дуже просив великих керівників, а вірніше, їх пресслужби, які кожну годину заявляють наввипередки, що «кількість жертв зростає, їх було 10,11,12,13 тощо», взяти паузу і трохи помовчати. Давайте дочекаємось закінчення рятувальних робіт. Жертв буде багато. Десятки. Це вже зрозуміло і без нескінченних звітів. Не нівеліруйте тему в інформаційному просторі, розганяючи поточний звіт МНС, який кожен із керівників отримує автоматично у телефон», — звернувся Філатов.


Ракетний удар по Україні. 14 січня (оновлюється)

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова