«Газова справа» Оніщенка: суд виправдав суддю з Харкова - Накипіло
Події

«Газова справа» Оніщенка: суд виправдав суддю з Харкова

  • Богдан Геньбач
  • Ігор Лептуга
  • 26 Травня 2021

Вищий антикорупційний суд 26 травня виправдав суддю Господарського суду Харківської області Тетяну Денисюк. Рішення ухвалила колегія у складі суддів — Крикливий, Ногачевський та Галабала.

У грудні 2016 суддя Денисюк зобов’язала державне підприємство «Укргазвидобування» передати компанії «Карпатнадраінвест» 10,9 мільйона кубометрів газу і 826 тонн газового конденсату. Раніше ці газ та конденсат арештували у справі, фігурантом якої був нардеп VII і VIII скликань від «Партії регіонів» Олександр Оніщенко.

Засновником «Карпатнадраінвест» є кіпріотська компанія «Фастіло Трейдинг ЛТД». Під час розслідування «газової справи» Спеціалізована антикорупційна прокуратура встановила, що Олександр Оніщенко — довірена особа цієї компанії. А сам Оніщенко раніше був співзасновником «Карпатнадраінвест».

Суддю Денисюк звинувачували у зловживанні службовим становищем і винесені завідомо неправосудного рішення.

У 2020 році Конституційний суд визнав статтю Кримінального кодексу про неправосудні рішення неконституційною і вона втратила чинність. В цій частині справу проти Денисюк було закрито. А за обвинуваченням у зловживанні службовим становищем її виправдали. Суд визнав обвинувачення недоведеним. 

Прокурори ґрунтували обвинувачення на знайомстві директора «Карпатнадраінвест» Андрія Сіротова з братом судді Денисюк. Вони разом працювали в управлінні по боротьбі з організованою злочинністю МВС України. Також Сіротов знайомий з батьком судді Станіславом Денисюком — колишнім керівником управління по боротьбі з організованою злочинністю. А також з головою Господарського суду Харківської області Віталієм Усатим.

Суд встановив, що ці знайомства не є доказом скоєння суддею злочину.

Україна з 26 травня припиняє авіасполучення з Білоруссю

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова