Феномен puppy blues: пояснення і алгоритм дій - Накипіло
Події

Феномен puppy blues: пояснення і алгоритм дій

  • Наталія Завгородня
  • Андрій Марієнко
  • 3 Липня 2023

Соціальні мережі майорять історіями врятованих котиків і песиків, у багатьох із яких війна забрала дім і господарів. Дедалі більше людей відчиняють двері своїх домівок для нових членів сім’ї та адаптують тварин. Мало хто знає, що, навіть раціонально виважене й емоційно підкріплене, таке рішення усе одно може спричиняти певні складні переживання. В англомовних джерелах таке явище має назву post-puppy depression або puppy blues. Сьогодні поговоримо про цей феномен. 

Зміни в розпорядку дня, безліч незвіданих раніше питань — починаючи з особливостей поведінки тварини й закінчуючи розкладом вакцинації, — відповідальність, обмеження — з пересуванням, загальною мобільністю і швидкістю ухвалення рішень. Й ось народжується думка: завести чотирилапого — то була хибна ідея. До неї може доєднуватися сум за втраченим вільним життям, страх, роздратування і розчарування у собі. Ці вияви нагадують післяпологову депресію. І не дарма. Поява тварини — символічно — то народження нового члена родини. 

Тривати такий стан може від кількох днів до місяців. Спричиняє його як сам факт появи тварини, так і певні кризові періоди її адаптації. Як говорить сама назва, передусім ідеться про цуценят і собак, але кошеня і дорослий кіт також можуть стати причиною депресії.

Як справитися із виявами post-puppy депресії та допомогти собі впоратися з деструктивними думками? 

  • Не будьте до себе надмірно суворі та дайте час на адаптацію. Хай як теоретично ви готуєтеся до появи друга, реальність внесе свої корективи у ваші переживання. 
  • Якщо тварина є спільною відповідальністю вашої сімʼї, то розподіліть відповідальність та обовʼязки на всіх членів родини. Знайдіть кожному справу до душі. 
  • Часом влаштовуйте собі відпочинок від тварини: залишайте її на партнера, якого вона також знає і любить, та вирушайте туди, де ви зможете скучити за своїм другом. 
  • Памʼятайте, що стадії, коли ви витрачаєте багато часу на адаптацію тварини, обмежені в часі: малеча навчиться ходити в туалет, бути охайною і сформує свій розпорядок дня. 
  • Побудуйте мережу підтримки: просіть про допомогу в тих, хто має досвід, спілкуйтеся у соцмережах, консультуйтеся з фахівцями — зоопсихологами й ветеринарами. 
  • Не порівнюйте: ані із тваринами й досвідом вашого оточення, ані з вашими попередніми улюбленцями. Кожні взаємини унікальні. Творіть їх із любові й поваги. 
  • За потреби проконсультуйтеся із психологом й обговоріть із ним ваші почуття, думки й сподівання. Адаптація тварини — відповідальний крок, і, безумовно, він впливатиме на ваш психоемоційний стан. Часто поява тварини може загострити певні внутрішні проблеми, до яких ви можете бути схильні: нахил до гіперконтролю, завищені вимоги до себе, складнощі в побудові кордонів або, навпаки, страх близькості. Так буває. Але робота із професіоналом допоможе впоратися з усіма цими явищами й насолодитися життям із новим членом вашої родини або вашим особистим другом.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова