Фейк: київські школи готуються до роздачі йодиду калію для захисту від радіації - Накипіло
Події

Фейк: київські школи готуються до роздачі йодиду калію для захисту від радіації

  • Діана Руда
  • Віктор Пічугін
  • 19 Жовтня 2022

У проросійських телеграм-каналах розмістили інформацію, що нібито школи Києва отримають препарат йодид калію, який будуть видавати учням у разі радіаційної аварії.

Крім того, поширюють зразок заяви, де начебто просять батьків про надання згоди на приймання ліків під час надзвичайної ситуації. Проте це неправда.

e670ad895185c4b4ef1a3370286e25f2bee8b159

Своєю чергою, у Київській міській державній адміністрації заявили, що заява не є правдивою. Ніяких розпоряджень щодо отримання згоди від батьків на отримання школярами йодиду калію Департамент освіти і науки КМДА не давав.

«За інформацією фактчекерів проєкту VoxCheck, йодид калію отримали всі районні державні адміністрації Києва. Саме вони відповідають за безпосереднє планування та підготовку до евакуації у своїх районах та в разі потреби видаватимуть препарат населенню. Також запаси йодиду калію має Департамент охорони здоров’я КМДА», — зазначили в «Детектор медіа».

Також у Міністерстві охорони здоров'я України додали, що держава закупила потрібну кількість йодиду калію та в разі аварії організовано видаватиме препарат.

Варто наголосити, що ліки потрібно приймати тільки після офіційного оголошення про загрозу викиду радіації. Адже йодид калію ефективний за шість і менше годин до надходження радіоактивної хмари, одночасно з надходженням хмари та через шість годин після.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова