Ексначальнику УСБУ в Харківській області Роману Дудіну загрожує довічне ув'язнення - Накипіло
Події

Ексначальнику УСБУ в Харківській області Роману Дудіну загрожує довічне ув'язнення

Про це повідомили в Державному бюро розслідувань, працівники якого завершили досудове розслідування відносно колишнього керівника Управління Служби безпеки України в Харківській області.

Слідчими встановлено, що Дудін знав про високу ймовірність початку повномасштабного наступу на територію України збройних сил рф  напередодні 24 лютого 2022 року. Але замість організації роботи щодо протидії ворогу, він фактично зайнявся саботажем. 

«Вважаючи, що наступ буде успішним й сподіваючись, що це буде враховано окупаційною владою рф, керівник спецслужби прикордонного регіону зайнявся підривною діяльністю проти України, що заподіяла шкоду обороноздатності та державній безпеці.

Зокрема, він організував спробу усунення Голови Харківської обласної державної (військової) адміністрації від виконання покладених на нього обов'язків. Метою цього акту було перешкодити здійсненню керівником ХОДА необхідних заходів правового режиму воєнного стану та намагання захопити державну владу в регіоні», — йдеться у повідомленні ДБР. 

Про спроби Дудіним на початку війни заарештувати їх дійсно говорили Ігор Терехов та Олег Синєгубов.

Також, за даними слідства, через ЗМІ Дудін дискредитував чинну владу Харкова та області, надаючи неправдиву інформацію. Він намагався паралізувати органи безпеки: перешкоджав функціонуванню єдиної системи управління сил безпеки та оборони.

У цьому випадку мова йде, ймовірно, про інтерв'ю та пости у соцмережах Дудіна, де він говорив, що регіональна влада самоусунулась, — аж поки не стало зрозуміло, що Харків вистоїть. 

У ДБР говорять, що вони довели реальний саботаж Дудіна. Він умисно не забезпечив виконання покладених на СБУ в області завдань та за відсутності жодних законних підстав віддав наказ особовому складу покинути адміністративне приміщення УСБУ та територію Харкова.

Дудін умисно створив умови для здачі ворогу наявних на зберіганні в адміністративній будівлі УСБУ зброї, бойових припасів, засобів забезпечення бойових дій, засобів індивідуального захисту.

Згодом він в умовах воєнного стану самовільно залишив місце несення служби без поважних причин.

Колишній керівник УСБУ в Харківській області підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених статтями «державна зрада», «самовільне залишення військової частини або місця служби», «непокора». Зараз він перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув'язнення. Після ознайомлення стороною захисту справа буде передана до суду.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова