«Дія» почне продавати авто та використовувати штучний інтелект - Накипіло
Події

«Дія» почне продавати авто та використовувати штучний інтелект

З вересня 2023 року через застосунок «Дія» можна буде придбати або продати автомобіль, розповів очільник МВС Ігор Клименко.

Під час процедури купівлі-продажу потрібні будуть лише продавець, покупець і два смартфони. Крім того, готуються скасувати обов'язкову технічну експертизу під час продажу. Її проводитимуть лише у випадку, якщо покупець захоче перевірити технічний стан авто.

Також від червня 2023 року реєстрацію автомобілів здійснюватимуть автосалони. На місці можна буде отримати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та номерний знак — без потреби відвідувати сервісний центр МВС.

avto

Від серпня планують запустити онлайн-купівлю номерних знаків. Клименко зазначив, що кожен громадянин  зможе перевірити, які знаки є в наявності, забронювати їх онлайн на десять діб і придбати в зручний час.

Транзитні номерні знаки, яких видавали приблизно півтора мільйона щороку, скасують. Їх надаватимуть лише у випадку, якщо громадянин хоче зареєструвати автомобіль в іншому місті.

Ще одна можливість «Дії» — обирати проєкти регіонального розвитку для своїх громад. Така пропозиція розглядається у Верховній Раді.

Пропонується, що центральні та місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть подати проєкти за кошти ДФРР через спеціалізовану онлайн-платформу. Платформа має забезпечити прозорий і неупереджений відбір проєктів на регіональному рівні.

Регіональні комісії проведуть попередню оцінку проєктів за низкою критеріїв, серед яких — соціально-економічний ефект, сталість, обсяг співфінансування тощо. Оцінка відбуватиметься за бальною системою, при цьому проєкти малих міст із населенням до 50 тисяч осіб отримають додатковий бал.

Проєкти, які набрали не менше 25 балів, передають комісії Мінінфраструктури, яка перевірить їх на відповідність законодавству та подасть для відкритого опитування у застосунку «Дія». За результатами опитування зформуються списки проєктів-переможців, а Мінінфраструктури подасть Кабінету Міністрів України пропозиції для розподілу коштів ДФРР.

Міністерство цифрової трансформації розглядає також варіанти використання штучного інтелекту для застосунку «Дія».

shi

Як пише «Укрінформ», про це повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

«Зараз розглядаємо кілька ідей використання ШІ для “Дії. Впевнений, він допоможе надавати послуги ще швидше та якісніше. Звісно, досліджуємо всі елементи безпеки та захисту даних, перш ніж перейти до закритого тестування проєктів», — зазначив Федоров.

Понад те, Мінцифри розробляє план інтеграції штучного інтелекту в систему освіти. На думку міністра, це допоможе бути конкурентними у світі.

Міністерство цифрової трансформації та Національне антикорупційне бюро підписали меморандум про співпрацю. Пріоритетними наразі є антикорупційні проєкти єВідновлення, еАкциз, автоматизація послуг для моряків і розмитнення в «Дії».

Крім цього, співпраця у рамках меморандуму передбачає моніторинг закупівель безпілотників. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова