Дані про вакцини від коронавірусу в Україні засекречені. Все через контракт з постачальником - Накипіло
Події

Дані про вакцини від коронавірусу в Україні засекречені. Все через контракт з постачальником

Міністерство охорони здоров'я України засекретило дані про виробників, постачальників та ціни на вакцини від коронавірусу. Це було однією з умов контракту з Crown Agents, компанією, що закуповує препарати для вакцинації.

«Ці жорсткі вимоги конфіденційності є зовсім не примхою міністерства. Вони ініційовані саме виробниками вакцини. І за порушення таких вимог передбачені великі штрафні санкції або навіть розірвання контрактів », — заявила на брифінгу заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова.

Що, правда виробники вакцин вимагають такої секретності? Так, причому по всьому світу. Ось приклад контракту Європейської комісії з CureVac, одним із виробників вакцин від COVID-19. Частина документа, що стосується цін та термінів поставки відредагована. Такі жорсткі вимоги виробники пояснюють комерційною таємницею.

А що це за Crown Agents? Це компанія з Британії, яка допомагає урядам різних країн покращувати систему охорони здоров'я та економіку. Офіс компанії в Україні очолює Тетяна Коротченко, раніше вона працювала у Світовому банку та в ООН. У 2019 році Crown Agents займалася закупівлями онкопрепаратів в Україні за кошти держбюджету. У 2021-му компанія відповідає за закупівлі вакцин від COVID-19. Держава оплатить Crown Agents тільки операційні витрати на закупівлю вакцин.

Перша вакцина від COVID-19 в Україні

Побічні ефекти є? А вона ефективна? Читайте все про першу вакцину від коронавірусу в Україні

vakcina 1

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова