Через війну Харківщині загрожує спалах кору
Події

Через війну існує ризик спалаху кору на Харківщині

Понад сім тисяч маленьких харків'ян не отримали своєчасне щеплення від кору. Причина — ковід та війна. Тому цьогоріч Харківщині може загрожувати спалах кору. 

Аби завадити епідемії, в Україні триває загальнонаціональна кампанія з вакцинації проти кору дітей, які не отримали вакцину.

Kalendar

За Національним календарем щеплень, вакцину від кору українські діти отримують в один рік, а повторну дозу — в 6 років. Це комплексне щеплення від краснухи, паротиту (у народі — свинка) та кору. Кір із них — найнебезпечніша та високозаразна хвороба, розповів «Накипіло» завідувач відділення імунопрофілактики «Харківського обласного центра контролю та профілактики хвороб» Максим Фокін.

«Ця хвороба має циклічність, спалахи відбувається кожні 3–5 років. Останній спалах відбувався у 2017–2019 роках. Кір є однією з найзаразливіших інфекцій. Вона передається повітряно-крапельним шляхом. Й навіть якщо діти не ходять в школу та садочок, вони можуть заразитися та дитячому майданчику або десь на вулиці. Заразність хвороби може складати 100% контактів», — зазначив Максим Фокін.  

Чим більше дітей не вакциновано — тим спалах кору ймовірніший. За словами заступника міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, російське вторгнення та обмеження, які були під час коронавірусу, призвели до того, що певна частина родин не зверталася до лікаря. Тобто ці діти не пройшли вакцинації відповідно до Національного календаря щеплень. 

На початку року провели верифікацію цих даних. Педіатри та сімейні лікарі мають нині вакцинувати щонайменше 260 тисяч дітей по всій Україні. Із 7 000 нещеплених харків'ян є діти тих, хто не робить щеплення через релігійні та особисті переконання, так звані антивакцинатори.

Але переважна більшість людей не змогла потрапити до медиків через війну: торік щеплень від кору було зроблено вдвічі менше, ніж у 2021 році на Харківщині. Через пропуск розпочинати вакцинацію заново не потрібно, але наздогнати календар щеплень можна і треба, упевнені медики. 

«Вакцинація безплатна. В Україні використовують вакцини двох виробників, американський та бельгійський, це відомі та авторитетні компанії. Ми отримали вакцину від кору американської компанії, яка перевіряється та додатково пакується у Нідерландах, тобто це подвійна якість. Вона у порівняно з іншими вакцинами має менше побічних наслідків», — говорить Максим Фокін. 

Медики нагадують, що кір може як сама мати тяжкий характер, так і додати смертельно небезпечні ускладнення: важкі випадки пневмонії та енцефаліти, втрати слуху або зору. Чим старші віком невакциновані хворі, тем важче переноситься хвороба. 

Щеплення можна зробити у будь-якому пункту щеплень у поліклініці або в амбулаторії. 


Моє житло було пошкоджене або зруйноване під час війни. Як бути?

 

 

 

на 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова