Міністр оборони назвав попередню причину падіння військового літака в Чугуєві - Накипіло
Події

Міністр оборони назвав попередню причину падіння військового літака в Чугуєві

  • Анна М'ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 26 Вересня 2020

Попередньо у військовому літаку АН-26 відмовив датчик у двигуні. Про це повідомив міністр оборони України Андрій Таран.

«Все йшло за планом. Літак виконував тренувальні польоти для навчання курсантів. За штурвалом перебували постійно льотчик-інструктор, курсанти сідали в праве крісло для отримання навичок здійснення управління літаком. Попередній аналіз свідчить про те, що швидше за все літак зачепився крилом за землю. Чорний ящик зараз знаходиться ще в літаку, після аналізу інформації, яка там записана, можна буде робити якісь висновки », — сказав Таран.

За попередньою інформацією, двигун не відмовляв. Точну причину падіння зараз сказати складно, додав міністр.

«Попередня оцінка фахівців з льотної безпеки: відбулася відмова якогось датчика в лівому двигуні. Більш докладно зараз сказати не можемо. Двигун ще мав понад п'ять тисяч годин льотних до чергового ремонту, тобто причин, що щось трапилося з двигуном ми зараз не можемо сказати», — зазначив він.

Як уточнив глава відомства,  літак 1977 року випуску, без поновлення він міг літати ще три роки.

«Ресурсу в нього вистачало, і у двигуна вистачало ресурсів. Що саме сталося — якась технічка помилка, — сказав Таран. — Протягом учорашнього дня він здійснив шість благополучних злетів і п'ять благополучних посадок. Це планові навчальні польоти, він повинен був ще працювати до 23:00. 15 хвилин — вони злітають, роблять коло, сідають».

Увечері 25 вересня у Чугуєві при заході на посадку в військовому аеропорту впав літак АН-26. На борту були 27 людей: льотчики та курсанти Університету повітряних сил імені Кожедуба. Загинули 22 людини. Двоє постраждалих в лікарні.

За словами глави обладміністрації Олексія Кучера, в літаку були курсанти з 11-х областей України.

«Ті хлопці, які вижили в украй важкому стані. Я б сказав у критичному — львів'янин. З Харківської області дитина, що вижила,  не в критичному стані», — сказав Кучер.

Пошуки трьох людей тривають.

«У мене все 27 прізвищ є людей, які перебували в літаку. Разом з цим ми не можемо точно сказати, хто саме ці три людини, тому що ідентифікувати дуже складно. Швидше за все, для того, щоб ідентифікувати, необхідно буде проводити ДНК-експертизу, — повідомив глава ХОДА.

Фото с места падения военного самолета АН-26 в Харьковской области

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо