14 березня Україна відзначає День добровольця - Накипіло
Події

14 березня Україна відзначає День добровольця

14 березня 2014 року 500 добровольців із Самооборони Майдану вирішили стати резервістами Національної гвардії України. Вони вирушили до села Нові Петрівці в Київській області на полігон бригади спецпризначення «Барс» для навчання. Бойовим навчанням та злагодженням добровольців керував тоді генерал-майор Нацгвардії Сергій Кульчицький. А від штабу Самооборони формуванням загону займався сотник 9-ї сотні Андрій Антонищак. 

Уже за місяць резервісти склали присягу на вірність українському народу та відбули на Схід. Їхнє бойове чергування почалося біля Ізюму та Слов'янська. До резервістів приєднався генерал Кульчицький, який разом із майданівцями перебував у зоні проведення АТО аж до своєї трагічної загибелі 29 травня на горі Карачун. Згодом добровольців переформатували в Батальйон оперативного призначення та надали йому ім'я Героя України генерал-майора Кульчицького. 

Навесні 2014 року при обласних адміністраціях розпочали організований набір до батальйонів тероборони з місцевих жителів. А інші добровольці формували незалежні від держави батальйони. Загалом у боях 2014–2015 років взяли участь майже 40 добробатів. Більшість із них влилися у військові частини. За роки війни через добробати пройшли тисячі людей, які за покликом серця пішли боронити Україну. На захист Батьківщини щитом стали найкращі. Саме завдяки їхній самовідданості та хоробрості країна продовжує жити і боротися.


14 березня 2022 року в Харкові: руйнування пам'ятки архітектури

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    Слухай Радіо Накипіло

    про Харків про Харківщину про Людей

    Логотип «Радіо Накипіло»

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова